ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Куда совершить семейную прогулку в выходные дни?Есть хороший вариант: «Музей українського живопису відкрив для відвідувачів свої фонди»

 

Вот что предложили из ОГА:

У кожному музеї є фонд. Таке зібрання — його справжня гордість. Зазвичай ця скарбниця закрита від відвідувачів. У «святая святих» спускаються лише мистецтвознавці та екскурсоводи аби обрати роботи для формування нової експозиції. Музей українського живопису впорядкував та відкрив свої фонди для всіх бажаючих. Ще сотні картин стали доступними для поціновувачів творчості дніпропетровських майстрів. Про це повідомили в управлінні культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

У приміщенні, де розміщений фонд музею, встановлено спеціальний температурний режим. Це потрібно аби предмети мистецтва зберігалися належним чином, зазначають працівники. Пліснява чи надмірна вологість можуть знищити картини.

Роботи розміщені на спеціальних сітках, перед ними — крісла для відвідувачів. Вони можуть з комфортом поринути у мистецький світ, який відкриває екскурсовод. Біографія художника, історія його життя, техніка написання робіт і навіть те, що не знайдеш в інтернеті.

Справжня гордість — найбільша серед усіх музеїв країни колекція робіт народного художника України Георгія Чернявського. Є в музеї й роботи В’ячеслава Хаваєва, Олександра Костенка, Володимира Ерліха, Олександра Войцеховського, Володимира Жугана, Віктора Матюшенка. Майже 60 робіт Ігоря Єрмолова, близько 30 — Федора Павленка, картини Анатолія Ткача, Анатолія Жежера, Олександра Рєзніка. Свіже поповнення — близько двадцяти картин Віктора Пузиркова. Лише у 2015 році колекція музею збільшилася на майже 350 робіт талановитих митців.

Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Троїцька Площа, 5-а (біля Троїцького собору). Він працює з середи по неділю з 11:00 до 19:00. Тел.: (0562) 32-04-31, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

29.01.2016