ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

На заметку днепропетровским родителям:Дитина швидко втомлюється та втратила апетит? Обов’язково зверніться до лікаря, — головний дитячий онколог області

Антипатія, зниження активності та апетиту у дитини – привід звернутися до лікаря. Зміни в стані та поведінці малечі, які часто здаються батькам несуттєвими, можуть свідчити про серйозні захворювання, зокрема, рак. На ранніх стадіях онкологія добре піддається лікуванню, відтак головне – вчасно виявити проблему. Про це під час прес-конференції розповіла головний позаштатний дитячий онколог департаменту охорони здоров’я ОДА Наталя Дементьєва.

«Медицина в сфері дитячої онкології за останнє десятиліття зробила величезний крок вперед. Дуже багато пухлин у малечі лікуються, і ми говоримо про повне одужання. Дитина в подальшому має повноцінне життя», — зазначила Наталя Дементьєва.

За її словами, найголовніше – вчасно виявити проблему. Чим раніше вдасться це зробити, тим швидшим буде лікування. Від цього залежить, чи вдасться подолати хворобу.

«Батьки повинні з великою увагою ставитися до своїх дітей. Помічати найменші зміни в їхньому фізичному стані та поведінці. Занепокоєння має викликати зниження апетиту, нудота, підвищення температури, незрозумілий біль, раптова втрата активності у зазвичай рухливої дитини. Так само — якщо немовля не додає у вазі», — розповіла Наталя Дементєва.

Помітивши у дитини будь-які з цих симптомів, слід одразу звернутися до лікаря та виявити їх причину.

В медзакладах області на обліку знаходяться понад 450 онкохворих дітей.

05.02.2016