ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Сельский голова Елизаветовки оставил бюджетные учреждения села… без газа. Ради экономии или ради пиара?ПАО «Днепропетровскгаз» с удовольствием отключило школу, садик и дом культуры от газоснабжения

Сільський голова с. Єлизаветівка Максим Голосний сприяв незаконному використанню газу бюджетними установами села, при цьому підбурював громаду на незаконні дії, які перешкоджали виконанню прямих обов’язків працівників ПАТ «Дніпропетровськгаз».

Відповідно до абз. 4 п. 1 Розділу 2 Правил постачання природного, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), від 30.09.2015р. №2494, постачання газу без укладення договору неможливе. Однак, Максим Голосний, як головний розпорядник господарською діяльністю громади, не подбав про законність використання газу та до цього часу не має договірних відносин з жодним постачальником газу.

Договірна кампанія була складною, однак Дніпродзержинське управління знайшло порозуміння з усіма 504 бюджетними установами у межах сфери обслуговування. Винятком стала Єлизаветівська сільська рада. Адже, з незрозумілих причин керівництво сільської ради не провело тендер між газопостачальними компаніями.

Єлизаветівська сільська рада має на балансі адміністративну будівлю ради, дитячий садок, будинок культури, бібліотеку. Важливо зазначити, що ПАТ «Дніпропетровськгаз» мало всі законні підстави з 1 січня 2016 року відключити дані об’єкти від системи газопостачання. Однак керівництво компанії пішло на зустріч громаді і не позбавило можливості користуватися газовим опаленням у зимовий період.

У той же час начальник Дніпродзержинського управління особисто вів переговори щодо врегулювання цього питання з відповідальними особами на всіх рівнях. Залучались керівники Петриківської районної адміністрації та районної ради.

Однак Максим Голосний вважає, що бюджетні установи села і надалі можуть незаконно використовувати державний газ. Керівництво газової компанії було вимушене прийняти рішення щодо відключення даних об’єктів від системи газопостачання. Але сільським головою підступно спровоковано громаду на незаконні дії, що перешкодили виконанню прямих обов’язків працівникам Дніпродзержинського управління та поставили цим самим під загрозу безпеку газопостачання села в цілому.

Нині газ на соціальні об’єкти не подається, але як тільки сільський голова виконає всю процедуру, передбачену законодавством, ПАТ «Дніпропетровськгаз» відразу ж відновить газопостачання.

14.03.2016