ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

На Днепропетровщине бешенство животных распространяется быстрей, чем африканская чумаЕпізоотична ситуація  залишається напруженою — виявили 27 потенційних місць сказу серед тварин

 

Про це повідомив начальник ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв, передає Depo.Дніпро.

«У 2016 році на території Дніпропетровської області зареєстровано 48 неблагополучних пунктів. Після проведення оздоровчих заходів з профілактики сказу тварин станом на 1 січня 2017 року залишилося 27 неблагополучних населених пунктів», — зазначив він.

Серед інфекційних хвороб тварин в 2016 році на Дніпропетровщині найбільш інтенсивно фіксувався не тільки сказ, а й чума свиней.

Як раніше повідомлялось, на Дніпропетровщині у Криворізькому районі через африканську чуму спалили 456 голів загальною вагою 36 тон. У Синельниківському районі – 15 голів, у Нікополі – 11 голів.

Сума відшкодування має скласти понад мільйон гривень. Втім, чи отримають підприємці гроші, поки невідомо. Середня вартість за одну знищену тварину мала б скласти 1333 гривні.

Нагадаємо, що у Кривому Розі і Нікополі підприємці влаштовували мітинги через неможливість торгувати м’ясом на ринках у той час, коли супермаркети тогівлю продовжували. У Кривому Розі люди перекрили дорогу і домоглися скорочення терміну карантину з 10 березня до 5 березня.

 

07.03.2017