ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Как грамотно встречать газовщиков «с Кипра», когда они приходят к вам ставить общедомовой счетчикЗараз активізувалися роботи з установки газових лічильників. Кіпрська компанія «Дніпрогаз» погрожує тим, хто проти обще — будинкового лічильника відключати газ

 

 

Що робити? Погодитися чи ні?
Чому люди не хочуть встановлювати лічильники?
По перше: немає довіри. Останні роки потерпілих від газової компанії дуже багато, а місцева влада не може нас захистити. Коли ваш лічильник почне крутитися як скажений, та накручувати обсяги газу, який ви повинні будите сплатити, ваші скарги ні до чого не призведуть. Вас ще заставлять сплатити за хімічний аналіз, який наче б то вони зробили і надішлють до сплати рахунок, щоб не скаржилися.
По друге: було ліквідовано державний контроль якості газу. Тепер той хто постачає, той і перевіряє. Довіри тому контрою немає. Немає арбітру у цьому спорі.

Коли до вас приходять невідомі люди установлювати лічильник, не спішіть. Тут треба діяти послідовно.
У ніякому разі не кричати і не чинити опору. Акт, що зафіксував ваш опір, може стати основою для відключення будинку від газопостачання.
Перше, що треба зробити – спитайте, хто вони такі? Від якої організації вони діють? Ми усі платимо у «Дніпропетровськгаз збут», тому до цієї організації можемо пред’явити свої претензії. А чи можемо ми звернутися до суду на неправомірні дії «Дніпрогазу»? є у нас з ним договірні відношення? Чи можна вважати договірними відношення ті, по яким ми нічого їм не платимо? Запитайте, яку відповідальність несуть ті люди, що приїхали до вас, якщо вони зроблять щось не те? Як ми можемо їх вимусити відшкодувати збитки? Нехай розкажуть, покажуть своє посвідчення, а ви перевірте – працюють оті люди, що приїхали до вас у Дніпрогазі чи ні? І поки ви будите додзвонюватися, нехай почекають.
Друге – попросіть показати вам посвідчення (документ), яке би підтверджувало би їх кваліфікацію та дозволяло би виконувати роботи по монтажу газового лічильника.
Трете – попросіть показати вам наряд на встановлення лічильника по вашій адресі.
Четверте – попросіть показати вам проект на встановлення лічильника, який повинен бути затверджено спеціалістами, маючими на це право.
П’яте – якщо вони ще від вас не поїхали, попросіть показати паспорт лічильника та сертифікат на нього.
Шосте – попросіть пред’явити документ узгодження на установку лічильника з обслуговуючою ваш будинок організацією. Це може бути комунальний ЖЄК.
Сьоме – попросіть показати вам акт балансового розмежування з схемою, дозвіл балансодержателя на зміну конструкції внутрішньобудинкової ГТС.
Восьме – дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки.
Якщо вони від вас ще не поїхали та документи, які ви просити не показали, можна визивати поліцію. Коли поліція приїде, повідомити їй про те, що вам відмовили пред’явити усі вище те документи, які ви просили (з першого по восьме), що свідчить про неправомірність дії приїхавши до вас людей. Може вони шахраї?
Попросіть поліції написати акт о правопорушенні і копію цього акту залишіть собі. У акті обов’язково треба указати – де і якої кількості були розвішані письмові повідомлення про відключення газу у вашому домі; часи відключення для проведення робіт з встановлення лічильнику, коли фактично приїхали працівники газової служби.
Ще можна написати колективну заяву, підписану мешканцями вашого будинку – що ви проти встановлення одного лічильника на увесь будинок, але не заперечуєте встановити лічильники у кожній квартирі.

Ирина Нестеренко

Газета ГОРОЖАНИН

19.03.2017