ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Днепропетровские прокуроры осчастливили 7516 детейЭта цифра прозвучала на межведомственном совещании в прокуратуре Днепропетровской области

 

У прокуратурі Дніпропетровської області відбулась міжвідомча нарада керівників органів виконавчої влади та правоохоронних органів, на який обговорено стан додержання законодавства, спрямованого на захист прав і свобод дітей, попередження правопорушень серед них, а також додержання конституційних прав неповнолітніх у кримінальному провадженні.

Нарадою відзначено, що у минулому році зменшилась кількість вчинених підлітками тяжких та особливо тяжких злочинів, навмисних вбивств, крадіжок, грабежів, незаконних заволодінь транспортними засобами. Також зменшилась кількість неповнолітніх, які вчинили злочини у стані алкогольного сп’яніння, а також тих, хто вчинив злочини повторно та маючи не зняту і не погашену судимість.

Проте протягом поточного року спостерігається зростання вчинених неповнолітніми грабежів, незаконне заволодінь транспортними засобами.

Із загальної кількості неповнолітніх злочинців дві третини складають учні середніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Також нарадою відмічено, що за втручання ювенальних прокурорів поновлено права 7516 дітей на житло, майно, соціальну забезпеченість, охорону життя та здоров’я. Прокурорами розпочато 24 кримінальних провадження, пред’явлено 105 позовів на загальну суму 20,52 млн. грн., з яких задоволено 83 позови на загальну суму 15,5 млн. грн., реально відшкодовано коштів на суму 3,3 млн. грн.

Підсумовуючи нараду, керівниками органів виконавчої влади та правоохоронних органів прийнято рішення про вжиття скоординованих заходів, спрямованих на профілактику правопорушень серед дітей, захисту їх особистих, соціальних та майнових прав.

Особливу увагу звернено на попередження розповсюдження шкідливих звичок у молодіжному середовищі. З цією метою правоохоронними органами області заплановано перевірки додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо заборони реалізації алкогольної та тютюнової продукції неповнолітнім з вжиттям заходів щодо притягнення винних осіб до відповідальності та застосування фінансових санкцій.

 

Прес-служба прокуратури області

08.04.2017