ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Мэрия Днепра решила финансово заинтересовать молодых педагогов школДніпро запровадив комплексну програму підтримки молодих педагогів

 

Об этом сообщила пресс-служба горсовета:

Дніпровська міськрада затвердила п’ятирічну програму «Молодий педагог». 13 квітня, в ході 19-ї чергової сесії, за ініціативу проголосували 38 народних обранців. У рамках програми молоді фахівці, які завершили навчання у педагогічних вишах, отримуватимуть щомісяця муніципальну надбавку до заробітної платні у розмірі 2 тис. грн протягом трьох років. Після закінчення цього терміну проводитимуть зріз знань учнів, у яких викладав педагог, визначатимуть середню оцінку школярів за 3 роки. Якщо результати будуть позитивними, вчитель зможе отримувати надбавку ще 2 роки.

«Ми зробили аналітику за 5 років, вона показала, що кількість вчителів пенсійного та передпенсійного віку у школах міста збільшується, а молодих фахівців стає менше. Наразі їхня кількість становить близько 6%. Робота у школах важка, вона забирає багато сил, емоцій, часу, а зарплатня невелика. Ми хочемо, щоб випускників вишів почала більше цікавити робота у школах, тому заохочуватимемо їх матеріально. Очікуємо, що через п’ять років кількість молодих вчителів становитиме 35%. Але наша мета не тільки збільшити чисельність нових кадрів, а й підвищити якість освіти», – зазначив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Посадовець також розповів, що програма «Молодий педагог» почне діяти вже у новому навчальному році.

«Такої програми немає в жодному місті України. Я сподіваюся, що це буде граним прикладом і для інших міст, і для держави. Слід розуміти, що від роботи вчителів залежить майбутнє нашої країни», – додав Олександр Шикуленко.

Крім цього, у мерії заохочуватимуть творчі ініціативи освітян і приділятимуть більше уваги підвищенню фахового рівня педагогів. Щоб зробити професію більш популярною серед молоді, для випускників шкіл проводитимуть заходи з профорієнтації.

Працівниця освітянської галузі Дніпра Марина Мисливська наголошує: така програма стане суттєвою підтримкою для молодих педагогів і допоможе підвищити престиж професії.

«Зарплатня шкільних учителів, коли вони тільки приходять на роботу, – мінімальна. Та молоді педагоги – це, насамперед, молоді сім’ї. І кожен потребує певної платформи для розвитку. Ця програма зможе дати такий суттєвий поштовх і зробити нашу професію конкурентоспроможною», – зазначила пані Мисливська.

14.04.2017