ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Мэрия: «Ситуація в Дніпрі через негоду не є критичною»Борис Филатов и руководство ДТЭК Облэнерго доложили о том, как ликвидируют последствия непогоды

Из мэрии сообщили:

Ситуація в Дніпрі через негоду не є критичною. Про це під час прес-конференції 19 квітня заявив міський голова Борис Філатов. Автошляхи в місті залишаються проїзними, на вулицях працюють комунальники та спецтехніка – машини комбіновані, тож їх переобладнують з літньої на зимову комплектацію. Осьові та прибордюрні частини доріг оброблятимуть спеціальними сумішами.

Крім того, в Дніпрі збирають комісію з надзвичайних ситуацій. Влада міста звернеться до уряду за фінансовою підтримкою для ліквідації наслідків стихійного лиха: відучора в місті випало близько 30 см снігу, повалено 2,6 тис. дерев. Зранку мер Дніпра поспілкувався з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, а також з очільниками сусідніх міст і областей.

«Є серйозні проблеми. Зокрема, існує висока ймовірність підтоплення, надто в Амур-Нижньодніпровському районі. Ми уважно стежимо за ситуацією. Я розмовляв із Прем’єр-міністром, щоб були дані відповідні розпорядження і почався розгляд питання про скидання вод у річку Дніпро», – сказав Борис Філатов.

Мер запевнив, що в найближчі години будуть увімкнені резервні лінії живлення і ситуаціє з подачею електроенергії в місті стабілізується. Разом з тим, запуск центрального опалення займе близько тижня. До того ж, у низці котелень розпочато ремонти. Наразі в мерії шукають можливість почати подавати тепло в першу чергу до лікарень.

«Я дав розпорядження, у разі наявності технічної можливості, підключати котельні. Будемо робити несанкціонований відбір газу і, у разі чого, просто платити за подвійним тарифом. Лімітів немає, та я беру на себе таку відповідальність», – наголосив Борис Філатов.

Загалом через негоду на Дніпропетровщині знеструмлені близько півсотні населених пунктів. Численні обриви й пошкодження ліній сталися вночі і в Дніпрі. Через повалені дерева у місті зупинені кілька трамвайних і тролейбусних маршрутів. На деяких лініях працюють додаткові автобуси. Містян закликають бути пильними і оминати обірвані дроти, що лежать на землі. Повідомити про обриви можна за телефонами: (056) 745 13 07 і (056) 745 31 29.

Щоб повністю подолати наслідки дводенної негоди у Дніпрі, знадобиться не менше двох тижнів.

Нагадаємо, раніше через погодні умови та зниження температури мер розпорядився закрити до п’ятниці включно усі 160 міських шкіл.

 

Энергетики ДТЭК Днепрооблэнерго восстанавливают электроснабжение 190 населенных пунктов, обесточенных из-за непогоды

 

В результате порывистого ветра и снегопада в Днепропетровской области по состоянию на 9:00 сегодня, 19 апреля, обесточено 126 линий электропередач 6-10 кВ, 1 633 трансформаторные подстанции. Без электроэнергии остались 190 населенных пунктов. Наиболее сложная ситуация сложилась в Днепропетровском, Царичанском, Верхнеднепровском, Никопольском и Новомосковском районах. Последствия непогоды устраняют 106 оперативно-выездных и ремонтных бригад ДТЭК Днепрооблэнерго в составе 310 специалистов и 124 единиц техники.

Усилия энергетиков направлены на скорейшее восстановление электроснабжения обесточенных населенных пунктов. В первую очередь – включения в работу высоковольтных линий электропередачи 6-35 кВ и объектов, обеспечивающих жизнедеятельность городов и поселков, пострадавших от сильного снегопада и порывистого ветра.

В планах: если не ухудшится погода, завершить работы к концу завтрашнего дня – 20 апреля, и полностью восстановить нарушенное электроснабжение.

В связи со сложными погодными условиями в настоящий момент есть обрывы проводов, присыпанные снегом. Они особенно опасны, так как не видны. ДТЭК Днепрооблэнерго напоминает о необходимости соблюдения правил электробезопасности:

● при сильном ветре нельзя находиться вблизи линий электропередачи,

● не приближаться к упавшему проводу ближе, чем на 8-10 метров и ни в коем случае не прикасаться к нему.

При обнаружении оборванных или провисших, упавших на землю проводов, открытых дверей и люков электроустановок, а также поврежденных опор просьба сообщать об этом в контакт-центр ДТЭК Днепрооблэнерго по телефону 0800 500 444 или на электронный адрес callcenter@dtek.com.

19.04.2017