ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Восточный офис Госаудитслужбы за первый квартал спас от хищений через коррупционные госзакупки 45 миллионов гривенСхідний офіс Держаудитслужби підбив підсумки роботи за І квартал 2017 року

 

 

17 травня ц.р. на Дніпропетровщині відбулося розширене засідання колегії апарату Східного офісу Держаудитслужби за участю першого заступника Голови Держфінінспекції України Шкуропата Олександра Григоровича.

Відкриваючи колегію, начальник Східного офісу Держаудитслужби Васильєв Олександр Володимирович надав стислу інформацію про етапи реорганізації служби, зміни акцентів у роботі.

«Сьогодні виявити і зафіксувати в актах фінансові порушення недостатньо, важливим є їх попередження. Державний аудит як форма контролю дає змогу ретельно вивчити проблемні питання в різних галузях, причини їх виникнення та надати пропозиції об’єктам контролю, органам влади для запобігання в подальшому», – наголосив начальник Східного офісу Держаудитслужби.

Він також зазначив, що від початку року аудитори перевірили 33 підприємства, установи та організації, з яких у діяльності 28 виявлено порушення фінансово-господарського, бюджетного та тендерного законодавства. Наслідком допущених порушень стали втрати фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 22 млн грн, з цієї суми відшкодовано майже 6 млн грн.

Олександр Васильєв згадав і про поточний контроль у сфері закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів або аналізу інформації, розміщеної на веб-порталі уповноваженого органу). Так, шляхом розірвання укладених договорів попереджено зайві витрати державних коштів загалом на суму 45,7 млн грн.

Крім того, за матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 29 досудових розслідувань і вручили 14 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

У 16 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано захід впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами. За порушення фінансової дисципліни 26 посадових осіб об’єктів контролю притягнуто до адміністративної відповідальності, 10 – до дисциплінарної та матеріальної.

У своєму виступі Шкуропат Олександр Григорович у цілому позитивно оцінив роботу фахівців офісу, також зосередив увагу присутніх на важливості перегляду методів і підходів в роботі, підвищенні якості проведення державного фінансового контролю, забезпеченні відшкодування незаконних витрат державних ресурсів.

«Зміна пріоритетів у нашій роботі викликана часом, наразі триває процес систематизації законодавчої бази, розроблення методологічного супроводження роботи аудиторів на основі європейських стандартів, надважливим залишається питання підвищення професійного рівня наших фахівців – попереду проведення державної сертифікації аудиторів; лише злагодженими зусиллями зможемо й далі зміцнювати авторитет служби, демонструючи громадськості економічний ефект від врахування наших пропозицій», – зазначив Олександр Григорович.

На завершення він порадив колегам проявляти ініціативу, творчий підхід у виконанні спільних задач, прагнути самовдосконалення, побажав успіхів.

 

Прес-служба

Східного офісу Держаудитслужби

19.05.2017