ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

45% краж телефонного кабеля в Украине выпадает на ДнепропетровщинуДнепрОГА договорился о совместной работе против ворос с профильным комитетом ВР, а Укртелеком назначил премию в 1000 гривен за каждого пойманного с поличными

 

ДніпроОДА, телекомоператори та Комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку підписали меморандум про співпрацю. Документ покликаний активізувати боротьбу з крадіям телекомунікаційного обладнання. Наразі, повідомили на виїзному засіданні Комітету в ОДА, Дніпропетровщина – лідер України за кількістю таких злочинів.

«Керівництво регіону дуже багато зробило з точки зору розвитку електронного урядування й сервісів. Небагато регіонів країни мають такі результати, — зазначив голова Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку Олександр Донченко. – З іншого боку — просто жахлива ситуація з крадіжками кабелю».

З 2015 року в Україні зловмисники вкрали телекомунікаційного обладнання на півмільярда гривень — і майже 45% крадіжок кабелю припадає на Дніпропетровщину.

«Такі крадіжки загрожують національній безпеці. Ці кабелі дуже часто є частиною всеукраїнської, тобто так званої критичної, інфраструктури. Без зв’язку вже кілька разів залишалися військові в зоні АТО, державні органи», — додав Олександр Донченко.

За словами голови Комітету, вже зареєстровано законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за крадіжку кабелю.

«Закон приймуть у найкращому випадку за 12-16 місяців. До цього часу намагаємося впливати на ситуацію. Для цього підписуємо меморандум між ОДА, телекомоператорами та Комітетом», — підкреслив Олександр Донченко.

Меморандум передбачає взаємодію і взаємодопомогу між операторами зв’язку, місцевою владою, поліцією.

«Питання захисту мережі є питанням нацбезпеки і потребує вирішення. Ми готові до співпраці та максимально сприятимемо ліквідації проблеми», — наголосив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Загалом на виїзному засіданні у ДніпроОДА у зібралися понад сто представників обласної влади, силових структур, Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку, провідний провайдерів та операторів тощо.

 

Винагорода від Укртелекому за крадія кабелю

У Дніпрі стартує проект Укртелекому проти вирізів та крадіжок кабелю

Укртелеком призначив винагороду у розмірі 1000 гривень за кожного впійманого злодія. Ініціатива стартувала у Дніпропетровській області, яка посідає перше місце за кількістю крадіжок мідного кабелю. У цьому році тут скоєно вже більше 4 тисяч подібних випадків, у результаті яких чимало мешканці регіону залишаються без зв’язку.

Компанія намагається протистояти зловмисникам всіма можливими способами, співпрацюючи з правоохоронцями, охоронними організаціями тощо. А тепер в області стартувала ще й ініціатива, в рамках якої кожен свідомий громадянин має можливість повідомити про злодія і його протиправні дії та отримати винагороду.

Для цього потрібно зателефонувати за номером 1575 (з фіксованої мережі або таксофонів) або 0567403577.

Детально про умови за посиланням http://www.ukrtelecom.ua/reference/info

16.06.2017