ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Проведя эксперименты на грызунах, медики нашли женский ген перееданияЭтот ген помимо прочего регулирует склонность к наркозависимости
Дослідники з США повідомили, що їм вдалося виявити ген жіночого переїдання і наркоманії. Виявилося, що ці залежності у жінок пов’язані з певними генами, які роблять їх схильними до наркоманії або вживання занадто великої кількості їжі, — сообщает dobryjlikar.com

Вчені з університету Бостона проводили ряд експериментів на гризунах і прийшли до висновку, що у них є ген, який впливає тільки на особин жіночої статі і його наявність призводить до формування різного роду залежностей. Ген CSNK1E здатний збільшити ейфорію після вживання опіоїдів та посилити відчуття голоду.

Тому під дією цього гена всі залежності стають набагато небезпечнішими для жіночої статі. У чоловіків цього гену виявлено не було, повідомляє ladyhealth.com.ua.

Це відкриття дозволяє зробити висновок, що лікування чоловіків і жінок від таких залежностей має бути по-різному. Сама генетика переїдання майже не вивчена, але такі фактори вказують на залежність і розлад харчової поведінки. Тому у жінок подібні проблеми можуть бути більш серйозними і від них може бути набагато важче позбутися, оскільки на генетичному рівні жінки більш схильні до такого роду залежностей.

Зараз вчені хочуть провести тести на людях, щоб зрозуміти, яким чином цей ген дії на них, оскільки можуть бути деякі відмінності в роботі цього гену у людей та гризунів. Якщо виявиться, що принцип дії той самий, то це відкриття може лягти в основу нового методу лікування.

17.06.2017