ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Днепропетровщина стремительно подходит к двум миллионам

25.07.2011

По сообщению управления прессы и информации ОГА:

Станом на 25 липня в області зібрано 1,892 млн тонн ранніх зернових, у тому числі пшениці 1,337 млн тонн.

Як повідомив в.о. начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Удовицький, валовий збір зернових культур урожаю 2011 року дасть можливість виконати доручення губернатора Олександра Вілкула щодо повного забезпечення жителів області продовольчим зерном.

Цьогоріч площа збирання ранніх зернових культур в області становить 841,6 тис га, з яких врожай зібрано на площі 748,2 тис га, що складає 88,9%. Таким чином, на Дніпропетровщині жнива підходять до свого завершення. Зібраний врожай ранніх зернових підтверджує попередні прогнози, за якими передбачалося, що цьогоріч в області буде зібрано не менше 2 млн тонн ранніх зернових.

Загалом цього року в області планується зібрати близько 3 млн тонн усіх зернових. Для їх зберігання вже підготовлені зерносховища. Наразі в області є в наявності 50 сертифікованих зернових складів, які надають послуги зі зберігання зернових та технічних культур. Місткість сертифікованих зернових складів становить 2,2 млн тонн (7,4% від загальної кількості місткостей сертифікованих елеваторів, які розташовані в Україні). Ще 1522 зерносховищ загальною місткістю 1,8 тис тонн перебувають у власності сільськогосподарських підприємств області. Тож місткість складських приміщень для зберігання зернових та технічних культур в області становить біля 4 млн тонн.

Також на 100% готові до роботи механізовані токи (415 одиниць) та сушарки (205 одиниць) у господарствах області.