ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Инфекция дура, шприц - молодец

07.09.2010

 

На Дніпропетровщині завдяки щепленням зменшилась захворюваність на «вакцинокеровані» інфекції.

Про це під час прес-конференції повідомила начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург, - «Зокрема, захворюваність на кашлюк та краснуху зменшилася у 1,5 рази, на епідемічний паротит – у 2,3 рази. Жодного разу не реєструвались кір та дифтерія».

З вересня поточного року планова вакцинація дітей буде проводитися із застосуванням облікової форми «Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики» (зареєстровано Мінюстом 02.08.2010 року).Згідно з цим батьки особисто будуть надавати інформацію про стан здоров’я дитини перед вакцинацією, ознайомлюються з протипоказаннями та письмов підтверджують згоду на щеплення.

«На Дніпропетровщині – один з найменших в Україні відсотків відмовлень від щеплень і я вдячна за це батькам дітей. Як лікар, підкреслюю: імунопрофілактика – одне з найбільших досягнень медицини та єдиний засіб, котрий дає змогу попередити розвиток інфекційних захворювань і полегшити їхній перебіг з мінімізацією ускладнень. За даними МОЗ, внаслідок відмови від щеплення загальна кількість інфекційних захворювань серед дитячого населення в Україні торік збільшилась на 5%, серед них і тяжкі форми, які призводять до інвалідизації та смертності. Ми повинні розуміти, що, згідно епідеміологічним законам повинно бути щеплено 95% населення. Тоді буде сформований колективний імунітет та припиниться виникнення та розповсюдження вакцинокерованих інфекцій. Наразі в області відсоток щеплення знаходиться в рамках норми. Особисто губернатором ведеться моніторинг забезпечення та постачання вакцин в лікувально-профілактичні заклади області», - сказала Валентина Гінзбург.

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ