ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Газоснабжение жилых домов в Днепре теперь восстанавливает Антимонопольный комитетДніпропетровське обласне територіальне відділення АМКУ, рекомендувало ПАТ «Дніпрогаз» дотримуватись вимог законодавства у газовій сфері

 

Как сообщает пресс-служба ведомства:

Територіальним відділенням було з’ясовано, що ПАТ «Дніпрогаз», після отримання від мешканців багатоквартирного житлового будинку заяви про відновлення газопостачання, припиненого у зв’язку з проведенням ремонтних робіт, не вжило заходів направлених на його відновлення у дводенний строк у містах, як передбачено законодавством.

В ході дослідження, ПАТ «Дніпрогаз» припинило дії, які були предметом дослідження і відновило газопостачання споживачам.

Оскільки зазначені дії не призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, не завдали значних збитків суспільству та були припинені, ПАТ «Дніпрогаз» було рекомендовано усунути причини виникнення порушень конкуренційного законодавства та умови, що їм сприяють.

На виконання рекомендації, ПАТ «Дніпрогаз» повідомило територіальне відділення про вжиті заходи, направлені на недопущення подібних порушень в подальшому.

Кроме того ТВ АМКУ рассказало газовщикам о том, какое они имеют отношение к приборам учета:

Територіальним відділенням було з’ясовано, що ПАТ «Дніпрогаз», в односторонньому порядку, без отримання висновків уповноваженого органу, визнало вузол обліку природного газу суб’єкта господарювання – споживача природного газу, некомерційним, а в подальшому висувало до суб’єкта господарювання вимоги щодо реконструкції вузла обліку для відновлення газопостачання.

Як було встановлено в ході дослідження, газорозподільне товариство, у разі виникнення у нього сумнівів щодо коректності роботи вузлів обліку природного газу має право звернутись до уповноважених органів для проведення позачергової чи експертної повірки.

В той же час, законодавство у газовій сфері не надає ПАТ «Дніпрогаз» повноважень самостійно визначати відповідність засобів вимірювання (в тому числі вузлів обліку природного газу) метрологічним вимогам.

Оскільки зазначені дії не призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, та не завдали значних збитків суспільству, ПАТ «Дніпрогаз» було рекомендовано припинити дії що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунути причини виникнення порушень та умови, що їм сприяють.

На виконання рекомендації, ПАТ «Дніпрогаз» повідомило територіальне відділення про припинення дій, що були предметом дослідження та вжиті заходи, направлені на недопущення подібних порушень в подальшому під час взаємовідносин з іншими споживачами.

11.10.2017