ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Депутатам горсовета Днепра поставили первые оценкиОбщественники за деньги Демократического фонда США провели аттестацию местных депутатов

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбулася прес-конференція «Атестація депутатів місцевих рад: перші результати».

Виконавчий директор ГО «Інститут Громадської Експертизи» Олексій Літвінов розповів про мету та основні завдання проекту «Атестація депутатів місцевих рад», що здійснюється за підтримки Національного фонду демократії (NED, США).

Зокрема, О. Літвінов зазначив, що проект спрямовано на підвищення рівня відкритості, прозорості та підзвітності місцевих депутатів, а також збільшення поінформованості громадян про діяльність представників їх інтересів у місцевих радах. Так, у межах реалізації цього проекту передбачено аналіз актуальності оприлюдненої на офіційному веб-порталі Дніпровської міської ради інформації про депутатів Дніпровської міської ради, звітів про їх діяльність, графіки та місця прийому громадян та ін.

«Атестація депутатів місцевих рад» – інструмент комплексної персональної оцінки діяльності депутатів місцевих рад, який був розроблений експертами Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» та апробований уперше у 2016 р. Оцінка персональної діяльності депутата заснована на об’єктивних критеріях, що дає змогу кожному місцевому депутату підвищити рівень довіри з боку виборців як до себе персонально, так і до міської ради в цілому.

Проведення незалежної громадської оцінки діяльності депутатів місцевих рад та оприлюднення її результатів має сприяти:

– зміцненню комунікації між виборцями та депутатами;

– підвищенню рівня відповідальності та підзвітності депутатів місцевих рад перед громадянами;

– підвищенню рівня поінформованості виборців про роботу депутатів;

– зростанню довіри громадян до місцевої влади.

Під час прес-конференції Олексій Андреєв, голова ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики», розповів, що для проведення оцінки протягом серпня – вересня 2017 р. експерти та волонтери ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» в межах виконання проекту «Атестація депутатів місцевих рад» провели моніторинг прийому громадян депутатами Дніпровської міської рали, а також перевірили повноту оприлюдненої інформації про депутатів Дніпровської міської ради.

Умовами оцінки визначено, що повною є інформація про депутата місцевої ради, оприлюднена на офіційному веб-сайті міської ради, яка містить: повну біографію (із зазначенням в ній інформації про освіту, досвід роботи, місце роботи, сімейний стан, партійну приналежність), а також фотокартку. Перші результати неприємно вразили експертів. Так, у жодного із 64 депутатів Дніпровської міської ради не оприлюднена повна інформація. На офіційній веб-сторінці Дніпровської міської ради (http://edeputat.dniprorada.gov.ua/) інформація про кожного депутата подана за стандартною структурою: прізвище, ім’я, по батькові, назва фракції, суб’єкт висування, номер територіального виборчого округу, перелік вулиць округу.

Також наведена інформація:

про діяльність громадської приймальні: графік прийому із зазначенням місця прийому та телефон.

участь у пленарних засіданнях;

результати голосування (за, проти, утримався, не голосував, був відсутній);

біографічна довідка, у якій зазначено дата народження та місце роботи.

графік особистого прийому (із зазначення обов’язковості/необов’язковості попереднього запису).

Однак відсутня інформація про відвідування кожним депутатом Дніпровської міської ради засідань постійної комісії.

Під час моніторингових візитів виявилося, що актуальна інформація оприлюднена лише у 5 депутатів: Ельдаров Абдула, Луценко Наталія, Маковцев Ігор, Стєпанян Олена, Яровий Віктор.

Наступним етапом оцінки стане моніторинг оприлюднення звітів про депутатську діяльність на офіційному сайті ради або в газеті; повноти інформації, зазначеної у звіті про депутатську діяльність, а саме: 1) роботу у виборчому окрузі; 2) про прийняті радою та її органами рішення; 3) про Вашу діяльність в раді та її органах, до яких Вас обрано; 4) про Вашу персональну участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів; 5) про виконання доручень виборців; звітування про депутатську діяльність на відкритій зустрічі із громадянами; інформування міської ради про результати звітування перед виборцями.

За результатами оцінки кожен депутат Дніпровської міської ради отримає персональні рекомендації, а експерти організації перевірять чи будуть враховані депутатами надані рекомендації, і проведуть повторну оцінку, яка дозволить показати зміни, які відбудуться в діяльності депутатів.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки представниками Одеського КВУ та про його результати можна дізнатись: http://cvu.od.ua/ua/projects/attestation/.

Проект «Атестація депутатів місцевих рад» здійснюється за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). Проект спрямовано на підвищення рівня відкритості, прозорості та підзвітності місцевих депутатів, а також збільшення поінформованості громадян про діяльність представників їх інтересів в місцевих радах.

https://youtu.be/x0hxGCE1mJw

07.11.2017