ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

В мэрии Днепра дали советы горожанам: как не сломать ноги на скользких тротуарах?За словами головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я: «…необхідно досить обережно обирати розчищені ділянки доріг, тротуарів»

 

Об этом сообщает пресс-служба мэрии Днепра:

У зимовий період за погіршення погодних умов, перепадів температури істотно збільшується ризик вуличного травматизму, переохолодження й обмороження різних ділянок тіла.
За словами головного спеціаліста відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Олександра Новікова, у піковий період погіршення погодних умов у Дніпрі, а саме 20-22 січня, до травмпунктів міста звернулося близько 120 людей, з них у 50-60 були переломи.
У той самий час до стаціонарів з холодовими травмами було госпіталізовано 42 людини, з них 11 – з ознаками обмороження. Усім пацієнтам було надано кваліфіковану медичну допомогу.
Спеціаліст нагадав про основні правила, які дозволять уберегтися від травматизму взимку: «Пересуватися вулицею необхідно досить обережно, обирати розчищені ділянки доріг, тротуарів, мати зручне взуття. Щоб не зазнати переохолодження чи обмороження, слід також тепло вдягатися, обов’язково має бути головний убір, рукавиці. Краще у такий період взагалі обмежити перебування на вулиці, особливо це стосується тих, хто має хронічні захворювання, проблеми із суглобами тощо».

Він також додав, що за будь-якого травмування, чи то забій, переохолодження слід негайно звернутися до лікаря, оскільки, наприклад, ступінь обмороження людина самостійно не визначить, а воно може призвести до тяжких наслідків.
Зі свого боку професор, доктор медичних наук Сергій Слісаренко зазначив: як правило, обмороження настає за низької температури повітря, але у тих, хто страждає на захворювання серцево-судинної системи, діабет, коли порушується циркуляція крові, то омертвіння тканин може наставати і за температури навіть вище нуля градусів.
«При першій стадії обмороження потерпілим медичну допомогу надають у хірургічних стаціонарах міста. А там, де вже необхідно відновлювати утрачений покрів шкіри, пацієнтів направляють до Дніпропетровського центру термічної травми та пластичної хірургії лікарні №2. Цього року у центрі було два таких хворих», – розповів лікар.

02.02.2018