ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Жители Днепропетровщины массово пошли в суды, чтобы отказаться от централизованного отопленияДніпропетровська область входить до п’ятірки областей, де було найбільше судових справ про право на встановлення автономного опалення

Такі дані стали відомі з аналізу судових рішень за допомогою аналітичного сервісу «Суд на долоні».

Найбільше справ про відмову від центрального теплопостачання було в Донецькій області (2375), Львівській області (1250), Києві (850), Дніпропетровській області (759), Кіровоградській області (687).

Найменше справ про відмову було у Закарпатській області (50) і найменша економія склала в Ужгороді (-5%), як й у Львові, незважаючи на велику кількість судових рішень про відмову від центрального опалення у Львівській області.

Всього в Єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄДРСР) більше 13 тис рішень, пов’язаних із встановленням або наявністю автономного опалення. 

Більшість із них стосуються справ, коли позивач – приватна особа, яка через суд намагається вибороти право на відмову від центрального теплопостачання та встановлення автономного опалення. Як правило, відповідачами у таких справах є виконкоми органів місцевого самоврядування та/або комунальні або комерційні підприємства, які надають послуги теплопостачання. Найчастіше оскаржується їх відмова у наданні дозволу або технічних умов для встановлення автономного опалення, відмова у відключенні від централізованого теплопостачання.

Згідно з даними НАК «Нафтогаз України» найбільше зекономили газу в Кременчуці (-35%), Дніпрі (-32%), Києві (-24%) та Миколаєві (-21%).

Хоча порівняння даних за містами та областями не є коректним зі статистичної точки зору, але може свідчити про наявність тенденції та дати можливість сформувати гіпотезу: економити можуть лише ті, хто має для цього технічну можливість.

12.03.2018