ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Фигурант уголовного дела отремонтирует тротуары в центре Днепра за 94 миллиона гривенМасштабный проект реконструкции будет реализован до конца 2021 года

Об этом сообщает портал антикоррупционных расследований «Наші гроші«

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 4 квітня за результатами тендеру замовив ТОВ «Комунальник» капітальний ремонт тротуарів на 93,93 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року відремонтують тротуарне покриття в межах проспекту Дмитра Яворницького та вулиць Січових Стрільців, Святослава Хороброго та Андрія Фабра.

За підсумковою відомістю ресурсів, тротуарна плитка «бруківка» товщиною 60 мм коштує 223 грн./кв. м, а товщиною 80 мм – 238 грн./кв. м (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки). Марка і колір невідомі, тому ціни неможливо порівняти з ринком, де ціни бруківки різняться від 100 грн. до 1 тис грн. за «квадрат».

Залізобетонні бункери із пластиковим контейнером для тимчасового зберігання побутового сміття (1,7х1,75х1,885(h)м) купили по 189 тис грн./шт. Підрядник посилається на чиюсь комерційну пропозицію із ціною 7 800 євро з ПДВ по курсу 29,04 грн. за євро.

Пластикові водовідвідні лотки Polymax Basic ЛВ-30.38.39-ПП зі сталевою чарунковою ґраткою «Standartpark» придбали по 1 359-1 364 грн./шт. Подібні лотки Polymax Basic ЛВ-30.39.38-ПП зі сталевою ґраткою на ринку коштують 4 497 грн./шт.

Бетон В15 М200 більше 40 мм коштує 1 250 грн./куб. м. На сайті групи «Ковальська»» ціни його різновидів починаються від 1 432 грн./куб. м без доставки.

На заробітну плату піде 8,24 млн грн., тобто 9% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 873 тис грн.

Ціна угоди на 0,002% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 93,94 млн грн.

Кам’янський «Комунальник» належить Денису Тємєрову з Луганська і Наталії Царьовій із Дніпра. Керує ним Володимир Чорнолевський – чоловік Ірини Чорнолевської, яка очолює Управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради.

За даними системи «YouControl», у 2017 році засновниками певний час були Ксенія Шипуліна та Олена Чухно, а в 2016 році – Артем Резнік. Останній володіє ТОВ «Дніпроспецліфтсервіс» із Дмитром Гриньовим.

Переможець є співзасновником ТОВ «Бетаком-Д» разом з Олександром Бабановим, а воно у свою чергу виступає засновником ТОВ «АТЦ» із тими ж Шипуліною і Чухно.

Єдиним конкурентом не вперше було місцеве ТОВ «Містокомбуд», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Суперник належить Людмилі Тонкопій – екс-начальниці управління «Водозбут» КП «Дніпроводоканал». Її чоловік Станіслав Тонкопій відомий як начальник району «Дніпроводоканалу».

Нагадаємо, дніпровське видання «Бюро.уа» виявило, що «Містокомбуд», а також низка інших компаній належать до сфери впливу місцевих бізнесменів Леоніда та Володимира Дубінських. Це брати, які почали отримувати підряди на сотні мільйонів гривень на розбудову житлово-господарського комплексу Дніпропетровської області ще за часів Віктора Януковичу та продовжили вигравати великі тендери при Петрі Порошенку.

Із лютого «Комунальник», «Дніпроспецліфтсервіс» і «Містокомбуд» фігурують разом із ТОВ «Будмакс-Компані», ТОВ «Екосфера Дніпро», ТОВ «Група «Капітал Строй», ТОВ «Будінвест Інжиніринг», ТОВ «Аліас-Компані», ТОВ «Укр-Реммонтаж» і ТОВ «АВС БІЛД Сервіс» у кримінальному провадженні №120180400000000232 щодо привласнення коштів посадовцями бюджетних організацій. За даними слідства, ті незаконно відхиляли дешевших учасників тендерів, щоб акцептувати перелічені фірми, з якими були у змові, що призводило до внесення фіктивних даних про витрачені суми в акти виконаних робіт.

15.04.2018