ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

ГУ юстиции Днепропетровщины отрапортовало о том, как они побеждают злостных неплательщиков алиментовГлава территориального управления юстиции: «Нові інструменти впливу на неплатників аліментів працюють»!

 

 

 З початку року Міністерством юстиції України було вжито низку заходів для покращення ситуації зі стягнення аліментів. Так, на виконання вимог закону #ЧужихДітейНеБуває, до боржників почали застосовуватися посилені заходи відповідальності. Так які ж нові інструменти впливу на злісних неплатників аліментів, та які результати їх застосування? Відповіді на ці та інші питання надає заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Андрій Васильович П’ятницький.

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який набрав чинності 06 лютого 2018 та більш відомий в народі, як закон #ЧужихДітейНеБуває, запровадив більш суворі заходи посилення відповідальності за несплату аліментів. Так, до злісних неплатників, у яких наявна заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем в обов’язковому порядку виносяться постанови:

·         про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїду за межі України;

·         про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;

·         про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання;

·         про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.

— Розкажіть, будь ласка, яка санкція передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення за ухилення від сплати аліментів?

У випадку, якщо у боржника наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, до нього застосовують покарання у вигляді суспільно корисних робіт строком від 120 до 240 годин.

Наведу приклад. На виконанні в Інгулецькому відділі державної виконавчої служби міста Кривий Ріг Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області перебувало виконавче провадження  про стягнення з громадянина Є. на користь громадянки С. аліментів на утримання дитини. Злісний неплатник заборгував більше 64 тисяч  гривень. Інгулецьким районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області було винесено постанову про визнання боржника винним у скоєнні адміністративного злочину, що полягає в ухиленні від сплати аліментів і призначено покарання у вигляді виконання суспільно корисних робіт строком на 120 годин. А кошти, отримані боржником за виконання таких робіт, будуть спрямовуватися саме на погашення боргу.

     

Необхідно зазначити, що на Дніпропетровщині прийнято вже 5 рішень про притягнення до адміністративної відповідальності боржників за несплату аліментів. Розмір заборгованостей становить від 26 до 73 тисяч гривень. Так, завдяки злагодженим діям органів державної виконавчої служби та судової гілки влади, спрямованих на впровадження в дію нових заходів примусу до злісних неплатників аліментів, захищено права дітей на належне утримання та покарано злісних неплатників аліментів.

—              Чи передбачені виключення щодо призначення суспільно корисних робіт до неплатників аліментів?

Так, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачені виключення, а саме вказаний вид робіт не призначається наступним особам:

—  інвалідам І або ІІ групи;

—  вагітним жінкам;

—  жінкам старше 55 років;

—  чоловікам старше 60 років.

—  Що ж робити, якщо боржник ухиляється від виконання суспільно корисних робіт?

У такому випадку суд своєю постановою може замінити виконання суспільно корисних робіт на адміністративний арешт до 15 діб.

Відео http://1tv.kr.ua/scenes/3105  

— Андріє Васильовичу, про які результати застосування нових заходів примусового виконання рішень, запроваджених законом #ЧужихДітейНеБуває, можна сьогодні говорити?

Застосування на практиці нововведених заходів впливу на боржників дало позитивні результати, Так, за 3 місяці 2018 року державними виконавцями Дніпропетровщини стягнуто 91 533 041 гривень заборгованості зі сплати аліментів на користь 60 319 діточок, з яких 13 784 611 гривень – це кошти, стягнуті завдяки застосуванню до боржника заходів, передбачених вищезазначеним законом.

Державними виконавцями винесено 11 800 постанов про заборону боржникам, що мають заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати.

Наведу ще один приклад. У державного виконавця Павлоградського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області на примусовому виконанні перебуває виконавчий лист про стягнення аліментів з громадянина Б. на користь громадянки Б. на утримання неповнолітньої дитини у розмірі ¼ частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно. За боржником значилась заборгованість у розмірі 102 353,00 грн. Державним виконавцем було застосовано посилені заходи відповідальності за несплату аліментів, передбачені законом #ЧужихДітейНеБуває, в результаті чого до відділу з’явилась стягувач, надавши розписку про сплату злісним неплатником заборгованості в повному обсязі.

Тож, нові інструменти впливу на боржників дають змогу говорити про реальні зрушення у стягненні заборгованості та змусять злісних неплатників, які ухиляються від виконання свого батьківського обов’язку, сплачувати аліменти й надалі!

З повагою,
відділ правової освіти 
Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти 
Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області

17.04.2018