ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

О тарифах ЖКХ сегодня в Днепре говорили и в сессионном зале, и под стенами горсоветаТем временем уставные фонды жэков-Жилсервисов на сессии пополнили более чем на 50 миллионов бюджетных гривен

В сессионном зале разгорелась легкая дискуссия:

Перед розглядом порядку денного депутатка від «Опозиційного блоку» Наталя Начар’ян виступила з питанням щодо необхідності проведення нового конкурсу управителів багатоквартирних будинків. Про це Depo.Дніпро стало відомо під час прямої трансляції пленарного засідання Дніпровської міськради. Вона зазначила, що кілька місяців це питання не може набрати голосів у сесійній залі. І наголосила, що необхідно провести новий конкурс компаній-управителів, укласти нові договори між власниками житла і управителями, узгодити з мешканцями структуру тарифу, провести перерахунок наданих у 2018 році послуг.

«Якщо ви не підтримуєте проведення конкурсу, ви підтримуєте справжній грабіж. Це вже не лобіювання близьких до міського голови компаній, це справжній грабіж наших громадян», — звернулася депутатка до колег.

Депутат міськради Михайло Лисенко (фракція «Укроп») зазначив, що, згідно з законодавством, у мешканців міста було два роки, аби самостійно обрати управителя або створити ОСББ. «На сьогодні, якщо мешканців не влаштовує тариф, вони вправі обрати собі будь-якого управителя, який буде їх обслуговувати їх за ціною, яка їх влаштує», — відповів він. Він підтвердив, що прибирання прибудинкової території є основною складовою тарифу.

Депутат Сергій Нікітін (фракція «За життя») зазначив, що на сьогодні дійсно несправедливо розрахований тариф для будинків етажністю менше п’яти поверхів і для будинків 9 і вище поверхів стосовно розподілу на кожного мешканця грошей на прибирання території навколо будинків.

Депутатка Катерина Збарська (фракція «Громадська сила») нагадала, що нана інформгодині для депутатів пояснень щодо тарифу профільний керівник департаменту Грицай так і не надав. «Жилсервіси мають у своїх штатах лише бухгалтерів, юристів і керівний склад і виконує послуги з прибирання прибудинкової території, все інше лягає на плечі мешканців», — сказала вона. Збарська зазначила, що тариф необхідно переглянути, бо тотальне підвищення цін призведе до того, що люди просто не зможуть платити. І наголосила на необхідності допомагати людям створювати ОСМД, оскільки там тарифи удвічі нижче, ніж пропонують Жилсервіси.

Далі депутатка Начар’ян попросила пояснити необхідність поповнення статутного фонду КП «Жилсервіс-2″о на 48 млн грн до 60 млн грн, і статутного капіталу КП «Жилсервіс Самарського району» на 6 млн грн до 11,5 млн грн.

Директор департаменту ЖКГ міськради Владислав Грицай пояснив, що Жилсервіси не отримують у повній мірі платежі від населення, тож мають поповнювати оборотні кошти за рахунок статутних фондів.

 

Под стенами горсовета прошел митинг:

Около сотни горожан с громкоговорителем под стенами мэрии требовали снизить тарифы на квартплату. Уже 4 месяца люди ждут от чиновников объяснений — почему суммы в платежках выросли втрое. Об этом сообщают Детали.

«Я хочу, жить хочу, а не платить тарифы, которые назначили ни за что. Ничего не выполняется, аварийная ситуация водопровода, канализации, отопления.С начала января я не плачу», — говорит участница митинга Ирина Акатова.

«Мы хотим, чтобы пересмотрели тот тариф, который нам установили, и сделали такой тариф, который мы смогли бы платить. Хотя бы тот тариф, который установили общежитиям и новостроям. Сколько это? Примерно три с чем-то», — говорит другая участница митинга Ирина Нестеренко.

 

25.04.2018