ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

В Днепре расширяют полигон для ТБО, первые две очереди которого давно превратились в обычную свалкуУ Дніпрі триває будівництво 4-ї черги комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний»

 

О странной ситуации со строительством и эксплуатацией данного мусорного полигона «Горожанин» писал неоднократно, например:

«Теневой» мусор и «муниципальный» полигон ТБО в Днепропетровске

Эпопея с «муниципальным» полигоном ТБО в Днепре, судя по заявлениям чиновников, зашла в логический тупик

Теперь же пресс-служба мэрии сообщает о том, что полигон продолжает расширяться:

Будівництво 4-ї черги комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» у Дніпрі розпочалося наприкінці червня. Головна перевага нового майданчика – максимальна віддаленість від місць мешкання дніпрян. До найближчих осель – близько 3 кілометрів.

Наразі зроблено 10% робіт. Четверта черга полігону «Правобережний» будується з дотриманням усіх необхідних санітарних норм. Про це 9 липня, під час інспектування перебігу робіт, повідомив директор комунального підприємства «ЕкоДніпро» Едуард Мєшковський.

Посадовець розповів: перша черга полігону була відкрита у 2012 році. На ній захороняли відходи до 2015 року. Після заповнення цієї черги відкрили другу. Вона працює досі. Використані території рекультивують. Друга черга полігону за своєю потужністю зможе приймати сміття ще максимум рік. Тому вирішили будувати четверту. Вона матиме площу близько семи гектарів – удвічі більшу, ніж перші дві. Також цей майданчик переважає за площею третю чергу. Новий об’єкт зможе приймати побутові відходи протягом 4-5 років.

За словами Миколи Литвина, старшого виконавця робіт, представника підрядної організації, що веде будівництво, наразі риють ґрунт на глибину 7 метрів. У ході будівництва  укладатимуть спеціальні бентонітові мати, які захистять ґрунтові води від потрапляння фільтратів, та забезпечать відсутність неприємного запаху навколо.

Едуард Мєшковський також додав, що на території полігону «Правобережний» планують збудувати сміттєпереробний комплекс. Після введення його в експлуатацію відходів захоронюватимуть на 20% менше – за рахунок переробки.

10.07.2018