ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Сколько хлопот предстоит горожанам после свадьбы, если вы поменяли фамилиюЖиття після весілля: як не пропустити строки на зміну прізвища та не отримати штраф?

Законодавством України встановлено, що чоловік та жінка мають право на вибір прізвища при реєстрації шлюбу. Хтось залишається на своєму прізвище, хтось бере подвійне прізвище, але все-таки багато дівчат змінюють своє дівоче прізвище на прізвище майбутнього чоловіка.

Як не пропустити строки та не бути оштрафованою за несвоєчасну зміну прізвища, коментує Третій дніпровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Документи, які підлягають обов`язковому обміну:
— паспорт громадянина України;
— індивідуальний податковий номер (ІПН);
— паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
— посвідчення водія.

Окрім цих документів, також потрібно внести зміни у наступні документи:
— трудова книжка;
— реєстр виборців;
— банківські картки, договори тощо;
— медична картка;
— студентський квиток, залікова книжка.

Заміна паспорта громадянина України

У місячний строк з дати укладення шлюбу особа повинна з`явитись до територіального органу Державної міграційної служби України із відповідною заявою та наступними документами:
— заява про видачу паспорта;
У ряді випадків може знадобитися додатковий пакет документів, що включає в себе:
— військовий квиток (для військовозобов’язаного заявника);
— свідоцтва про народження дітей, які не досягли 14 років;

Яка відповідальність за несвоєчасну заміну документа?
Недотримання встановлених строків тягне за собою неможливість здійснення юридичних дій (укладати договори, оформляти доручення, приймати спадщину, здійснювати банківські операції). Крім того, згідно зі ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення, використання недійсного паспорта або проживання без нього передбачає накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).

Заміна ІПН при зміні прізвища після одруження

Під заміною ІПН при зміні прізвища мається на увазі видача нового Свідоцтва про постановку на податковий облік, тобто перезапис ІПН на нове прізвище.
Як і де поміняти ІПН при зміні прізвища?
Після заміни паспорта особа має звернутись до територіального органу Державної податкової інспекції з такими документами:

Заміна ІПН займає 5 робочих днів.

Заміна паспорта громадянина України для виїзду за кордон:

Заміна такого паспорта здійснюється також у місячний строк з дати реєстрації шлюбу у територіальних органах Державної міграційної служби України. Заява про заміну такого паспорта може подаватись разом із заявою про заміну паспорта громадянина України.

Які документи потрібні для заміни закордонного паспорта?
Відповідно до п. 30 Постанови Кабміну «Про порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення» для зміни закордонного паспорта у 2018 році необхідно подати такий перелік документів:
-заяву-анкету
-свідоцтво про вступ у шлюб
-паспорт громадянина України
-закордонний паспорт, що підлягає обміну
-документ про здійснення встановлених законодавством платежів

Заміна водійського посвідчення:

Процедура заміни водійського посвідчення регламентована Постановою Кабміну № 340 від 08.05.1993 року «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами». Оформлення, видача, повернення і обмін водійських прав проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі — сервісний центр МВС) у встановлені законодавством терміни.

Чи потрібно здавати іспити при заміні прав у 2018 році?
Згідно норм пункту 25 Порядку видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, обмін діючих прав проводиться без складання додаткових іспитів. При отриманні нового посвідчення водія на право керування автомобілем, старі права вилучаються.

Який перелік документів потрібен для обміну прав?
Обмін посвідчення водія у зв’язку із зміною особистих даних (прізвище, ім’я, по батькові) проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання або перебування особи за умови подання таких документів:
-паспорт або інший документ, що засвідчує особу, громадянство або спецстатус
-водійські права, що підлягають обміну
-копія ідентифікаційного коду
-свідоцтво про шлюб
-медична довідка

Яка вартість і термін заміни водійського посвідчення?
Вартість обміну в Україні посвідчення водія на право керування транспортними засобами в зв’язку зі зміною особистих даних (ПІБ) в 2018 році становить 201 гривню, термін заміни прав — 5 робочих днів з дня подачі всіх необхідних документів.

Порада від Центру! Змінюйте свої дані вчасно! Це сприятиме уникненню ряду проблем та додаткових фінансових витрат.

19.07.2018