ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Пособие для студентов Днепра: «добровольные взносы» в вуз — по желанию или принудительно?Консультирует Третий днепровский городской центр по бесплатной вторичной правовой помощи

Лічені дні залишились до початку навчального року, а тому правники Третього дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги вирішили нагадати студентській спільноті, як не стати жертвою “добровільно-примусового” благодійництва у ВНЗ.
Від таких внесків страждає переважна більшість студентства, проте, найбільше — першокурсники та ті, хто проживає у гуртожитку.
Збирають кошти, як правило, на будь-що: від нових комп`ютерів в аудиторії до вази під квіти у гуртожитку.
На варті захисту прав студентства стоїть Закон України “Про благодійну діяльність та благодійні організації», відповідно до норм якого, благодійна діяльність — це добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.
Варто звернути свою увагу на те, що допомога є добровільною. Тобто, допоки студент або студентка самі не виявлять свого бажання надати таку допомогу, примусити її надавати не зможе ніхто.
Також цікавим є те, що благодійна допомога є особистою та/або майновою. Тобто, якщо підлогове покриття в аудиторії потребує ремонту, але благодійного внеску заради такого ремонту Ви внести не маєте змоги, то благодійна особиста допомога допомога може проявлятись у Вашій безпосередній участі у ремонті такої підлоги (фарбування, покриття лаком підлоги тощо). Звісно, за умови, якщо Ви дійсно бажаєте взяти участь та вмієте це робити.

Якщо ж Ви все-таки бажаєте надати благодійну допомогу своїй альма-матер (і це, до речі, є нормальним явищем), то робіть це правильно:

По-перше, надавайте благодійні внески не “під запис” в бланку, а перераховуйте ці кошти наспеціальний банківський рахунок ВНЗ. Відповідно до п. 4 Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв відюридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, благодійні кошти зараховуються на рахунок «Суми за дорученням».

По-друге, після надходження благодійного внеску ВНЗ вносить зміни до спеціального фонду кошторису за напрямами видатків. Наприклад, “на заміну підлогового покриття в аудиторії № 314”. Благодійні кошти підлягають суровому бухгалтерському обліку.

По-третє, відслідковуйте подальшу долю свого благодійного внеску. Відповідно до ч. 4 ст. 79 Закону України “Про вищу освіту”, заклади вищої освіти зобов’язані публікувати на своїх офіційних веб-сайтах звіт про використання та надходження коштів.

По-четверте, відстоюйте свої права, якщо від вас вимагають надання цих коштів. Змушуючи студентів та студенток здавати кошти на щось “особливо” важливе та погрожуючи тим, що в подальшому будуть виникати проблеми з навчанням, викладачі та викладачки вчиняють кримінальне правопорушення за ст. 189 Кримінального кодексу України. Саме тому, НЕ МОВЧІТЬ! Одразу повідомляйте до правоохоронних органів! Пишіть якомога більше заяв до поліції, не колективних, а особистих.

Завжди пам`ятайте, що за захистом своїх прав Ви можете звернутись до Третього дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 90, тел.: + 38 (098) 044 29 95.

З повагою,

Третій дніпровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

15.08.2018