ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

От водоканалов требуют предоплаты за электроэнергиюУ зв’язку зі змінами до законодавства, вже з 1 січня 2019 року всі водоканали України можуть залишитися без водпостачання

Новий закон забов’язує комунальні підприємства здійснювати передоплату за електроенергію постачальнику, що наразі є фактично неможливо. У зв’язку із цим, 21 грудня, заступник голови Дніпропетровської обласної ради Валерій Безус провів нараду із керівниками обласних водоканалів, — повідомляє ІА “Имеется Мнение”.

Жоден із водоканалів області не збирає передоплату зі своїх абонентів і виставляє рахунки лише за фактичним споживанням води. Відповідно, для того аби сплачувати передоплату за електроенергію, водоканал має перевести і своїх клієнтів на таку форму розрахунку, що у свою чергу потребує часу і змін у фінансовій діяльності.

Фахівці передбачають, що перевести на передоплату своїх абонентів і налагодити нову фінансову систему розрахнків водоканали зможуть не раніше літа. Втім, ця проблема не турбує ні законодавців, ні енергетичних монополістів, які новим законом фактичном паралізують роботу зазначених підприємств.

Наразі єдиний шанс запобігти такому розвитку ситуації – внести зміни у законодавство напередодні початку нового року. Проте, Валерій Безус наголосив, що водоканали мають готуватися до найгіршого і шукати альтернативні шляхи аби забезпечити водою населення Дніпропетровської області.

«Ми повинні сфокусуватися на цьому питанні, проявити якість власних управлінських рішень та зробити усе можливе аби убезпечити наші громади від кризи. Ми маємо бути готові до найгіршого розвитку стиуації», – зауважив Безус.

Очевидно, що новий закон є лоббістським проектом монополіста на енергетичному ринку України, тому очікувати позитивних зрушень на вищому рівні влади не варто.

Треба зауважити, що у разі початку хвилі відключень водоканалів від електропостачання у справу може втрутитися Служба безпеки України.


24.12.2018