ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Днепропетровская прокуратура арестовала трех «кормильцев» т.н. «ДНР»Викрито злочинну схему постачання товарів на тимчасово окуповані території на суму понад 6 млн грн

Прокуратурою Дніпропетровської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відносно трьох громадян за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України (сприяння діяльності терористичної організації).

Встановлено, що у 2018 році троє громадян з корисливих спонукань приймали участь у реалізації схеми постачання товарів з України на тимчасово окуповану територію Донецької області під виглядом нібито постачання на адресу іноземних компаній продуктів харчування та особистої гігієни, з метою фінансування дій осіб, які входять до складу незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР».

Так, зловмисники приймали участь у виготовленні та укладанні завідомо неправдивих договорів купівлі-продажу між українськими та підприємствами-нерезидентами про експорт продукції до суб’єктів підприємницької діяльності Республіки Грузія та Республіки Туреччина, проводили переговори з менеджерами українських підприємств від імені підприємств-нерезидентів, під час яких обговорювали асортимент товарів, їх вартість, строки поставки, здійснювали логістичну діяльність, яка полягала у пошуку вантажного автомобільного транспорту.

У подальшому, після перетину державного кордону України вантажу з товаром на території Російської Федерації (операції так званого «перерваного транзиту»), підозрювані складали документи про відмову російських підприємств від товару та направляли листи митним органам Російської Федерації про переадресацію вантажу до незаконно створених підприємств на територію, підконтрольну терористичній організації «Донецька народна республіка».

Таким чином вказані громадяни здійснили фактичне постачання товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 6 млн грн.

Наразі їм повідомлено про підозру у скоєнні вказаного кримінального правопорушення та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває.

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

27.12.2018