ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

1200 долларов за установку 4-х киосков: ведомство Мороза попалось на взяткеЗадержание чиновника мэрии Днепра состоялось в первый послепраздничный день 2 января 2019 года


Об этом сообщил Департамент защиты экономики НПУ на своей странице в соцсетях:

На Дніпропетровщині поліція затримала на хабарі двох посадовців міських рад

Затримання проводили працівники управління захисту економіки, слідства поліції та прокуратури у містах Дніпро та Нікополі. Неправомірну вигоду правопорушники вимагала за видачу дозвільних документів.

Наприкінці минулого року до оперативників Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Нацполіції звернулися громадяни. Вони повідомили, що працівники органів виконавчої влади вимагають у них неправомірну вигоду. В обох випадках кошти вимагали за видачу дозвільних документів на розміщення об’єктів торгівлі.

За фактами, викладених у зверненнях громадян, органи досудового розслідування відкрили кримінальні провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

У грудні 2018 року громадяни звернулись до міських рад з приводу отримання на наступний рік дозвільних документів щодо розміщення об’єктів торгівлі на території міст. В органах виконавчої влади їм повідомили, що ця послуга не безкоштовна, а у разі відмови від надання коштів гарантують створення штучних перешкод у їх отриманні.

Так, оперативники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області та працівники Дніпропетровської місцевої прокуратури №3 задокументували факт вимагання та одержання службовою особою комунального підприємства Дніпровської міської ради неправомірної вигоди. За видачу дозвільних документів на розміщення чотирьох торгівельних точок вимагав 1 200 доларів США.

Неправомірну вигоду одержував у два етапи. Перший «транш» головний інспектор отримав наприкінці грудня 2018 року. Сьогодні, 2 січня, у місті Дніпро під час отримання другої частини хабара правопорушник був затриманий правоохоронцями.

За вирішення аналогічного питання був викритий і керівник відділу Нікопольської місцевої ради.

Як встановили працівники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області, слідчого відділу Нікопольського відділу поліції та Нікопольської місцевої прокуратури, посадовець вимагав від громадянина 12 тисяч гривень неправомірної вигоди, а саме за безперешкодну видачу дозвільних документів щодо встановлення торгівельних павільйонів на центральній міській площі м. Нікополь.

2 січня правоохоронці затримали керівника відділу неподалік Нікопольської міської ради. Посадовець отримав частину неправомірної вигоди у сумі 5 тисяч гривень.

На даний час проводяться слідчі дії. Вирішується питання щодо затримання правопорушників у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу.


02.01.2019