ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Какая последняя надежда остается для Аульского водовода и для водоснабжения Днепра?В Дніпропетровській області 48 компаній будуть отримувати електроенергію від постачальника «останньої надії»


Всі юридичні особи, які не уклали договір з енергопостачальником та не отримують електроенергію на умовах універсальної послуги, але продовжують споживати електроенергію, відповідно до Закону України «Про ринок електроенергії», переходять до постачальника «останньої надії». Кабінет Міністрів у грудні 2018 року призначив ДП «Укрінтеренерго» постачальником «останньої надії» на всій території України.

З 1 січня 2019 року в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії. Найбільших змін зазнали умови постачання електроенергії для юридичних осіб. Підприємства, організації, установи, чия договірна потужність електроустановок перевищує 150 кВт, мали до 11 грудня 2018 року вибрати собі постачальника електроенергії та укласти з ним договір на ринкових умовах. Компанії, які залишились без постачальника у новому ринку, згідно з ст.64  ЗУ «Про ринок електроенергії» та рішенню Кабінету Міністрів, автоматично стають клієнтами постачальника «останньої надії».

В Дніпропетровській області клієнтами постачальника «останньої надії» — ДП «Укрінтеренерго»стали, як комерційні структури, так і державні та комунальні підприємства, серед яких комунальне підприємство Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід», державне промислове підприємство «Кривбаспромводопостачання», комунальне підприємство «Дніпротеплоенерго» Дніпропетровської обласної ради» та інші. Станом на 4 січня 2019 р., таких компаній у оператора системи розподілу ДТЕК Дніпровські електромережі — 48.

Слід зазначити, що постачальник «останньої надії» не має права відмовити в укладанні договору та надає послуги з постачання протягом не більше ніж 90 днів. Після завершення зазначеного строку постачальник «останньої надії» припиняє електропостачання споживачу, про що повідомляє оператора системи розподілу, якщо ці дії не будуть суперечити загальносуспільним інтересам  (Розділ XIII ЗУ «Про ринок електроенергії»).

Компанії та підприємства, які стали клієнтами постачальника «останньої надії», які бажають змінити умови отримання електроенергії –  мають визначитись з новим постачальником та укласти з ним договір. Це гарантуватиме безперебійність поставки електрики в умовах нового ринку. Звертаємо увагу, що оператор системи розподілу може припинити електропостачання, як за зверненням нового постачальника, так і за заборгованість сформовану у 2018 році за спожиту електричну енергію . Тож, дотримання платіжної  дисципліни в нових ринкових умовах стає найважливішим фактором для отримання якісного та надійного електропостачання споживачами.

Напомним, что ранее ДТЭК предупредил ОКП «Аульский водовод» об отключении от энергоснабжения с 16 января 2018 года за ранее накопившиеся долги и отсутствия предоплаты на следующий календарный месяц, как того требуют новые правила.

Вчера на сайте ОКП «Аульский водовод» появилось сообщение о том, что предприятие не может рассчитаться с поставщиками электроэнергии из-за того, что ему задолжали клиенты:

Згідно з новим законом України «Про ринок електричної енергії» з 01 січня 2019 року підприємство повинно здійснювати 100 % передоплату за електричну енергію.

На теперішній час КП ДОР «Аульський водовід» знаходиться у важкому економічному становищі. Через невиконання умов договорів в частині розрахунків за питну воду, підприємство не має можливості повною мірою розраховуватись за використану електричну енергію, хімічні реагенти для знезараження води, виплачувати заробітну плату.

Надаємо інформацію щодо значної заборгованості оптових споживачів за послуги водопостачання станом на 09.01.2019р.:

10.01.2019