ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Каким будет в Днепре мамино счастье?У рамках реорганізації закладів соцзахисту дітей створять центр підтримки сімей і малечі «Мамине щастя»

У Дніпрі в рамках реалізації національної стратегії реформування системи інтернатних закладів планують реорганізувати два центри соціально-психологічної реабілітації дітей та Міський соціальний центр матері та дитини. Щодо останнього закладу, то міська рада вже ухвалила рішення про його реорганізацію у центр соціальної підтримки дітей і сімей «Мамине щастя». Про це під час прямої телефонної лінії повідомила начальник управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько.

«Раніше у цьому центрі мали право перебувати жінки на останньому місяці вагітності або з одним малюком до півторарічного віку, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. Після реорганізації центру категорія жінок розшириться. Зокрема, перебувати у ньому матимуть право жінки з однією дитиною, двома, трьома – незалежно від їхнього віку. Максимальний термін перебування – 1 рік. За цей час жінка повинна вирішити свої життєві питання. Планується, що заклад нового типу – центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» запрацює з 1 травня», – розповіла начальник управління-служби.

 Водночас центри соціально-психологічної реабілітації планують реорганізувати у центри підтримки дітей та сім’ї. Як і раніше, у цих закладах матимуть право перебувати діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Серед нововведень – створення на базі центрів денних консультативних відділень, де родини, які опинилися у складних життєвих обставинах, зможуть отримувати допомогу психолога, юриста, соціального працівника тощо.

Під час прямої телефонної лінії представниця мерії також наголосила: фахівці міського та районних управлінь-служб у справах дітей вживають максимальних заходів, щоб влаштувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. Пріоритетом є усиновлення та опіка. За 2018 рік у Дніпрі було усиновлено 49 дітей: 46 – громадянами України, 3 – іноземцями. Крім того, за минулий рік створено 8 прийомних сімей, куди влаштовано 11 дітей, та 1 дитячий будинок сімейного типу.

«Той, хто хоче створити прийомну родину, дитячий будинок сімейного типу, взяти під опіку чи всиновити дитину, може звертатися до управління-служби у справах дітей або до центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді за місцем мешкання. Фахівці цих служб проконсультують, зокрема, щодо необхідних документів», – додала Ганна Довготько.

Довідка. У Дніпрі функціонує 10 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 76 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та 81 прийомна сім’я, в яких виховується 110 дітей. На обліку в управліннях-службах у справах дітей перебуває 1 тис. 636 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 86,7% виховуються у родинах.

12.02.2019