ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

С какой целью приватизируется стратегическое предприятие — Аульская хлоропереливная станция?Керівництво ТОВ «АХПС» звертається до влади з проханням втрутитися в ситуацію з приватизацією АХПСТрудовий колектив ТОВ «Аульська хлоропереливна станція»
звертається від Президента, керівників СБУ, РНБО та АМК до депутатів Дніпропетровської обласної та Криничанської районної рад.

Люди занепокоєні рішенням обласних депутатів щодо включення їхнього підприємства до переліку об’єктів, які підлягають приватизації.

З такою за день до сесії під час засідання постійної комісії з питань ЖКГ виступив депутат Кравченко, до якого звернулися представники ПрАТ «ДніпроАзот». Не дивлячись на те, що це питання виносилося без будь-якого попереднього обговорення й експертизи, більшість депутатів обласної ради проголосували «за». До своїх колег, які зауважували, що таким чином облрада формує монополію й втрачає контроль над виробництвом хлору для очищення води, вони не дослухалися.

Не зупинило обласних депутатів і те, що вони порушили низку Законів України, обурюються у своєму зверненні до всіх можливих інстанцій працівники ТОВ «АХПС»:

«Рішення було прийняте зі значними порушеннями Закону України «Про місцеве самоврядуання в Україні», Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна», Закону «Про доступ до публічної інформації», ст. 4, 15, 16 Регламенту Дніпропетровської облради VII скликання, затвердженого рішенням обласної ради №9-2/VII від 19.02.2016 р.», — кінець цитати.

Більшість депутатів двічі проголосувала за виставлення підприємтсва на аукціон і подальшу приватизацію станції. Наразі майновий комплекс «АХПС» знаходиться у комунальній власності громади області й успішно здається в оренду трудовому колективу. Угода про оренду укладена на довгі роки вперед, але це не зупинило депутатів під час голосування.

«АХПС було безпідставно включено до об’єктів, які підлягають приватизації. Це питання не було оприлюднено як проект рішення. Хочу зазначити, що про дану ініціативу одного з депутатів не було повідомлено трудовий колектив, який наразі орендує станцію і належно сплачує кошти в бюджет області. Тобто, такі дії, коли за чиїмось зверненням треба все кидати і терміново ініціювати приватизацію, є нелогічними і незаконним», — зазначає юрист «АХПС» Ольга Вороновська.

Колектив «АХПС» у своєму листі також нагадує, як у липні 2018 року АТ «ДніпроАзот» припинило виробництво рідкого хлору, залишивши без необхідного реагенту всі водопровідно-каналізаційні господарства України, створивши реальну загрозу залишити без питної води майже 20 мільйонів громадян. Тоді тільки завдяки злагодженій і напруженій роботі всього колективу ТОВ «АХПС» та підтримці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Асоціації «УКРВОДОКАНАЛЕКОЛОГІЯ» вдалося забезпечити поставки в Україну рідкого хлору імпортного виробництва, і тим самим не допустити зупинки жодного водоканалу країни.

Позицію трудового колективу ТОВ «АХПС» поділяють і галузеві експерти. Так, віце-президент асоціації «УКРВОДОКАНАЛЕКОЛОГІЯ» Ольга Бабій вважає, що питання приватизації «АХПС» — це питання серйозної загрози національній безпеці України! Якщо «ДніпроАзот» отримає у власність Аульську хлоропереливну станцію, він зосередить у свої руках 100%-кову монополію та повний контроль за обігом рідкого хлору в Україні, який використовують водоканали для забезпечення громадян питною водою

Минулого року українці стали свідками того, як через політичні маніпуляції «ДніпроАзот» збільшив свої ціни на продукцію майже в три рази для галузі водопостачання України.

05.03.2019