ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Общественники призывают горожан закрашивать на стенах рекламу наркотиковНезрозумілі написи на стінах – приціл наркоторгівця на вашому житті!

Навесні квітне не лише природа. Стіни та паркани по всій країні «заквітчала» наркореклама. Незрозумілі написи на стінах і парканах, які починаються з «@» з підписами «солі, спайси, фєн, бошки, спіди» — легкий спосіб розповсюдження наркотиків через інтернет! З кожним днем наркоторговці стають нахабнішими та винахідливіши, а наркотики – доступнішими і важчими. 
За данними з Національного звіту за 2017 рік, щодо наркотичної ситуації в Україні станом на 01.01.2017 р. в Україні під наглядом перебуває 694 928 осіб із розладами психіки та поведінки через уживання психоактивних речовин (диспансерна і профілактична групи нагляду). Серйозними проблемами є крокова доступність наркотиків та помолодшання наркоманії. Середній вік залежних 20-30 років, але все частіше в реабілітаційні центри потрапляють діти 11-14 років. І це недивно, адже подібна реклама рясніє навколо шкіл, і пропонує школярам загубити власне здоров‘я за свої ж кишенькові гроші. 
Влада і правоохоронці не можуть впоратись з навалою наркоторговців, які постійно вигадують нові способи розповсюдження смертоносного зілля. Зараз достатньо мати простенький смартфон щоб придбати будь-які наркотики. Як це працює? В Telegram або Skype вводиш адресу з найближчого паркана, з тобою зв’язується дилер, обираєш «товар», скидаєш гроші, отримуєш фото з місцем розташування «закладки» — схованки, де лежить наркотик. Купівля в такому «інтернет-магазині» займає не більше 20-30 хвилин. Найбільш вразливі для цього механізму – діти! Природна допитливість, тиск однолітків, слабкі світоглядні установки, неуважність батьків – «чудовий ґрунт» для початку вживання наркотиків. 
«Найстрашніше, що батьки та дорослі часто не розуміють значення незрозумілих написів на стінах. Потрібно пояснювати людям – це стежка наркоторгівця у вашу оселю та перекривати її якнайшвидше!» — говорить Марина Денисенко — лідер Всеукраїнського руху «Дух Нації». 
У 2016 молодіжне крило «Духу Нації» першими в Україні почали боротись з цією загрозою. Так сформувався рух зі знищення зовнішньої реклами наркотиків «Drugs_OFF». За час існування проекту до нього долучились багато недайбужих українців. Так 6 квітня у Дніпрі пройшов наймасштабніший рейд із зафарбовки наркореклами. В ньому прийняли участь близько 50 учасників серед яких діти з інвалідністю, громадські активісти, слухачі «Університету золотого віку», представники релігійних спільнот та небайдужі громадяни. «Наші рейди мають просвітницьку та профілактичну мету. Дізнавшись, що ця хвороба вже рекламується майже на кожному будинку та паркані, люди, щоб біда не проникла в їхні родини, самі починають боротись із нею. Вони зафарбовують ці написи, відловлюють тих хто робить «закладки», тих хто знищує українську молодь заради «двадцяти» гривень», зазначила Марина Денисенко. 
Йдучи вулицями міста учасники акції спілкуються з дніпрянами, розказують про захід та стан проблеми. Люди дякують, посміхаються, бажають успіху, долучаються, дають фарбу, щоб якомога більше гидоти було знищено. Лише об’єднавши зусилля ми матимемо шанс на здорове, тверезе майбутнє! 
Ми закликаємо кожного очистити своє подвір’я, паркан сусіднього будинку, територію найближчою школи. Тоді наркоторговці не матимуть шансу. Ми змусимо їх зупинитись!

10.04.2019