ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Спасатели Днепропетровщины знают, как связаны между собой июльские выборы и огнетушителиДо початку виборчого процесу рятувальники нагадали як користуватись вогнегасником

Вже скоро на території країни відбудуться вибори до Верховної Ради України. Дніпро одне із міст, на території якого знаходиться велика кількість виборчих дільниць. Так, для безпеки громадян такі місця масового скупчення повинні бути забезпечені не тільки дисциплінним порядком, а й протипожежним захистом. Питання забезпечення безпечного перебування громадян під час голосування покладається на відповідні служби міста та в першу чергу — на відповідальних осіб, що закріплені за кожною дільницею. Але і виборцям необхідно бути обережними та дотримуватись правил пожежної безпеки.

Сьогодні рятувальники розповіли, як користуватись первинними засобами пожежогасіння.

До початку виборчого процесу заплановано проведення інструктажів щодо дотримання правил пожежної безпеки. Рятувальники завітають на кожну виборчу ділянку, де будуть проведені інструктажі із членами виборчих комісій.

Під час огляду дільниць особливу увагу приділять забезпеченню приміщення для голосування первинними засобами пожежогасіння та відповідністю електрообладнання.

У день виборого процесу передбачено чергування Служби порятунку на території усіх дільниць. Особовий склад підрозділів ДСНС міста й області працюватиме у посиленому режимі.

Основні вимоги:

  • Відповідальність за забезпечення заходів пожежної та техногенної безпеки, утримання засобів протипожежної автоматики, засобів гасіння пожеж та протипожежного інвентарю покладається на керівників установ, організацій, де розміщується виборча дільниця, а також голів виборчих дільниць (на виборчій дільниці).
  • Евакуаційні шляхи і виходи повинні бути завжди вільними. Забороняється забивати, замикати на навісні замки двері евакуаційних виходів, влаштовувати під сходами комори.
  • Електромережа в будівлях та приміщеннях, виборчих дільниць, ілюмінація, а також освітлювальна електромережа кабін для голосування повинні відповідати правилам улаштування електроустановок.
  • Експлуатація тимчасових електропроводок не допускається.
  • Забороняється використання відкритого полум’я та паління в приміщеннях.
  • На випадок перерв електропостачання дозволяється застосовувати електричні ліхтарі.
  • Виявлені в електромережах пошкодження, які можуть викликати іскріння, коротке замикання, нагрівання електропроводу та ін., повинні негайно усуватися кваліфікованими спеціалістами-електриками.

При виявленні пожежі необхідно:

  • негайно повідомити пожежно-рятувальну службу за номером телефону «101», вказавши точну адресу закладу, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, а також повідомити своє прізвище;
  • вжити заходів щодо евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей.
  • у разі необхідності викликати аварійні служби (медичну, газорятувальну та ін.).

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

03.07.2019