ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

В психлечебнице Днепра деньги крали у пациентов — пенсионеровРозпочато провадження відносно посадовців медзакладу, які використали на власний розсуд кошти, призначені для виплат пенсій пацієнтам

Прокуратурою Дніпропетровської області у ході проведення перевірки додержання прав інвалідів і пенсіонерів, які є пацієнтами медичного закладу Дніпровської філії «Спеціальний заклад з надання психіатричної допомоги» ДУ «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України», встановлено грубі порушення. 

 Так, посадовці медичної установи не забезпечили відкриття особистих пенсійних рахунків для 572 пацієнтів, що проходять примусове психіатричне лікування, через що останні були позбавлені можливості розпоряджатися призначеними їм державою грошовими коштами. У подальшому невиплачені пенсії та інші соціальні виплати у сумі понад 13 млн грн працівники закладу перерахували на інший рахунок, де безпідставно їх утримують.

За результатами перевірки розпочато кримінальне провадження відносно посадових осіб вказаного медичного закладу за ч.2 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Довідково: санкцією вказаної статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

29.07.2019