ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Не пропустите: в Днепре пройдет 4-ий BestRoboFest7 та 8 вересня у парку ім. Тараса Шевченка та Палаці студентів ДНУ з 11.00 до 17.00 проходитиме фестиваль робототехніки та інновацій BestRoboFest 2019

BestRoboFest – один з наймасштабніших техно-фестивалів України, який відбувається у місті Дніпро з 2016 року. Традиційно фестиваль мав місце у перші вихідні червня. Цього року, організатор фестивалю «Асоціація Noosphere» вперше приймала міжнародний космічний форум Noosphere Space Summit та була вимушена змістити BestRoboFest 2019 на перші осінні вихідні, аби рівень організації заходів не зазнав шкоди через скупченність у часі.

Нові дати фестивалю – не єдині зміни BestRoboFest. Кожного року фестиваль мігрує з місця на місце та тестує нові локації. Причина у тому, що кількість учасників та гостей фестивалю постійно зростає. Лише минулого року до BestRoboFest долучилося 270 учасників та більше 25 тисяч відвідувачів. Основні вимоги до локації фестивалю – вільний доступ глядачів до всіх атракцій та просторе крите приміщення для змагань з робототехніки. Парк ім. Тараса Шевченка та Палац студентів ДНУ стали ідеальним місцем для проведення BestRoboFest 2019.

Фестиваль об’єднує декілька тематичних зон. Перш за все, це зона змагань з робототехніки, які збирають юних та досвідчених інженерів з усієї країни. На участь у BestRoboFest цього зареєструвалось понад 90 команд! Вони змагатимуться у таких категоріях:

Robo Race – гонки безпілотних роботів чорною лінією.

Scratch – учасники презентуватимуть анімовані ігри за темою «Сонячна система».

Robo Sumo – робосумоїсти намагаються виштовхати одне одного з рингу.

Robo Maze –  змагання-новація цього року, в якрму роботи шукатимуть вихід з лабіринту.

Free Style – учасники презентують роботів та роботизовані механізми з будь-яким функціоналом та можливостями.

BestRoboFest – це не тільки змагання, а також виставки технічних новинок, воркшопи та інженерні майстер класи для дітей різного віку. Експозона цьогорічного фестивалю налічує 18 великих експозицій, у тому числі від STEM шкіл Inventor, Robo House, Roboclub-ДНК, Leatcom і багатьох інших. Крім STEM-воркшопів, експозона фестивалю дивуватиме спеціальною локацією від Книгарні Є з презентаціями науково-популярної літератури, дитячими читаннями, тощо.

Ще одна важлива зона фестивалю – конкурс саморобних машин MonsterCars UA, який також зазнав деяких змін цього року. По-перше, відтепер брати участь у змаганнях можуть будь-які самохідні механізми, зокрема кінетичні скульптури. По-друге, суддями конкурсу будуть діти і їхній голос буде вирішальним. Така зміна обумовлена філософією заходу: ми у BestRoboFest маємо перш за все заохочувати дітей до інженерії, а лише потім оцінювати таланти дорослих інженерів-винахідників.

А ось родзинкою BestRoboFest 2019 стане легендарна португальська космічна виставка Kids on the Moon. На виставці можна буде побачити точну копію космічного телескопа, 12 моделей космічних апаратів, костюм астронавта заввишки 3,5 метри, експозиції фотографій і моделей Сонячної системи. Під час BestRoboFest виставка працюватиме виключно у експозиційному режимі, без гідів. По завершенні BestRoboFest виставка переїде до парку ім. Гагаріна і розпочне повноцінну роботу у форматі інтерактивних екскурсій! Зареєструватись на безкоштовні екскурсії з гідом, які проходитимуть з 12 по 22 вересня, можна буде у павільйоні Kids on the Moon на BestRoboFest. Вікові обмеження інтерактивної участі – 5-12 років.

Також організатори проведуть на фестивалі конкурс дитячих робокостюмів BestRoboFashion. Маленькі модельєри повинні будуть продефілювати у власних саморобних костюмах. Власники найоригінальніших з них – отримають призи від організаторів та партнерів конкурсу.

“BestRoboFest – це частина екосистеми ініціатив Noosphere, місія яких – стимулювати інтерес суспільства до науки в цілому, та інженерії зокрема. Головна мета фестивалю – популяризувати інженерні науки серед молодого покоління. Тому робототехнічні змагання були, є і будуть найважливішою частиною фестивалю, його центром і серцем. І головний показник успіху для нас – зростання кількості і розширення географії учасників. Деякі з учасників змагань у перші роки існування BestRoboFest приходили на фестиваль у якості глядачів, але згодом стали учасниками змагань та перемагали, ” – розповідає засновник «Асоціації Noosphere» та ініціатор фестивалю BestRoboFest Макс Поляков.

Детальний розклад фестивалю шукайте на сайті BestRoboFest, а також на Facebook-сторінці фестивалю: https://www.facebook.com/BestRoboFest/
Вхід вільний.

05.09.2019