ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

В мэрии назвали тех, кто вредит фонтанам городаГоловною проблемою міських фонтанів є недбале ставлення дніпрян, –  комунальники

На балансі комунального підприємства «Адміністративне архітектурно-будівельне управління» – 12 міських фонтанів. Вони є невід’ємною частиною архітектури, зволожують повітря та освіжають під час літньої спеки.  Однак головною проблемою фонтанів, за словами комунальників, є недбале ставлення до них містян.

«У Дніпрі дванадцять фонтанів, десять з яких мають чаші, і містяни постійно захаращують їх різним сміттям. Щодня ми вимушені вилучати з води пляшки, пластик, папірці, стаканчики, недопалки. Яскравим прикладом є фонтан «Сцена» біля театру імені Шевченка. Тут постійно знаходяться люди, і все своє сміття вони кидають просто у фонтан, хоч поряд є урни. Хотілося б попросити дніпрян та гостей, щоб вони поводили себе більш свідомо. Ми буквально боремося за красу, чистоту, естетичний вигляд міста, а людям неначе байдуже», – розповів начальник міського КП «Адміністративне архітектурно-будівельне управління» Олексій Прохоров.  


За словами бригадира машиністів насосних установок Олександра Ільїна, сміття у фонтан біля театру кидає переважно молодь.
«Ми робимо зауваження, однак чи є сенс говорити, якщо у компанії тільки-но випили алкогольні напої. Ще одна проблема  – написи на декоративних елементах фонтанів. Ми щодня їх зафарбовуємо, однак вночі їх відновлюють усе ті ж несвідомі містяни»,  – констатує комунальник.


Щомісяця всі міські фонтани почергово миють і чистять згідно з графіком, який  затвердив директор департаменту благоустрою та інфраструктури.  Комунальники повністю спускають воду, миють дно струминним апаратом високого тиску, чистять усі поверхні щітками. Для дезінфекції води застосовують промислові засоби у нешкідливих для людини концентраціях. Фонтани, в яких використовується вода з річки  («Сфера», «Гейзер», «Арка закоханих»), миють двічі на місяць за допомогою промислового пилососа, що прибирає сміття та річковий мул.

Година роботи одного фонтана обходиться бюджету міста у 2000 гривень (враховуючи експлуатацію, миття, чищення і частково дезінфекцію), а місяць роботи 12 фонтанів – від 1 млн до 1 млн 200 тисяч гривень.

11.09.2019