ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Минюст на Днепропетровщине пошел по должникам ЖКХ. ВИДЕО«Стягнення боргу з неплатників за житлово-комунальні послуги – один із пріоритетних напрямів роботи органів ДВС»…

О героическом рейде исполнительной службы сообщается на официальном сайте Министерства юстиции Украины:

На жаль, велика кількість споживачів регіону не сплачує за надані їм послуги з тепло та водопостачання. Та перед початком опалювального сезону виконання рішень цієї категорії перебувають на особливому контролі як державних виконавців, так і представників комунальних підприємств, які залучившись підтримкою поліції та ЗМІ, вирушили в рейд щодо боржників.

Причини заборгованості різноманітні:  від нестачі коштів у малозабезпеченої сім’ї до принципової позиції щодо невдоволення наданням житлово-комунальних послуг. І суми заборгованостей різноманітні: від 1 до 50 тисяч гривень. Але заходи примусового стягнення однакові – звернення стягнення на дохід боржника або ж на його майно з метою подальшої реалізації для погашення заборгованості.

Так, зокрема, у місті Кам’янське вирішальним важелем у сплаті боргу для більшості неплатників стало вилучення майна з метою його подальшої реалізації шляхом електронних торгів. Переважно описується та вилучається побутова техніка та дещо з меблів. Строк можливого повернення майна — 10 днів. Так, вже за кілька днів представником стягувача — КП КМР «Кам’янська теплопостачальна компанія» на адресу Заводського відділу ДВС міста Кам’янське було надано повідомлення про сплату заборгованості в повному обсязі.

Стосовно решти споживачів, які не мають змоги повністю розрахуватися, то постачальник запропонував їм укласти договір реструктуризації і сплачувати поступово.

А от державні виконавці Павлоградського міськрайонного відділу ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області завітали не лише до боржників за теплопостачання. Разом з представниками КП «Павлоградводоканал» та працівниками поліції здійснили спільні виходи за виконавчими документами про стягнення заборгованості з оплати за послуги водопостачання та водовідведення.

Не всі споживачі відчинили двері для спілкування і отримання повідомлення, тому їм залишили у дверях виклики до державних виконавців. Та були й такі мешканці, котрим роз’яснили про причину відвідин, попередили про обов’язковість погашення заборгованості та про можливість укладання договору реструктуризації.

А щодо боржників, які не сплачують за послугу роками, то стягувачі разом з державними виконавцями діють рішуче –  припиняють надання послуги та попереджають про заходи примусового впливу, такі як арешт майна.

У Кривому Розі такі рейди також проводять систематично. Цього разу державні виконавці Інгулецького відділу ДВС міста Кривий Ріг вийшли на дільницю разом з представником  стягувача —  КПТМ «Криворіжтепломережа».

Завдяки плідній роботі, а саме: з’ясуванню місця мешкання боржника, перевірці його майнового стану, проведенню роз’яснювальної роботи щодо прав, обов’язків та наслідків ухилення від виконання рішення суду, а також вжиттю заходів примусового виконання рішень відповідно до чинного законодавства чимало виконавчих проваджень завершується та фактично виконується. І слід зазначити, що зачинені двері не врятують недобросовісного споживача. Адже виконавець має право здійснити примусовий вхід до помешкання!

Державні виконавці та представники комунальних підприємств запевняють, що такі виходи до боржників Дніпропетровщини будуть продовжуватися й надалі та наголошують на сплаті заборгованості, аби уникнути негативних наслідків.

04.10.2019