ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Гром грянул: после пожара в Одессе служба ГСЧС начала проверки вузов ДнепраНа даний час, стосовно вищих навчальних закладів Днiпра підготовлено 150 адміністративних актів та 11 справ знаходиться на судовому розгляді

З 6 по 13 грудня триватиме планова перевірка на стан дотримання протипожежних вимог в Дніпровському факультеті Київського національного університету культури і мистецтва. Метою планового візиту представників ДСНС міста Дніпро є перевірка та контроль діяльності даного вищого навчального закладу стосовно протипожежній безпеці та його відповідність установленим законодавством вимогам.

Такі перевірки здійснюються інспекторським складом підрозділів ДСНС відповідно до затверджених графіків.

Тож, сьогодні фахівці Служби порятунку «101» разом з представниками засобів масової інформації провели відкриту планову перевірку на стан дотримання протипожежних вимог.

Під час сьогоднішнього заходу представники Служби порятунку «101» акцентували увагу на стан електрогосподарства в приміщеннях навчального закладу, стан електроприладів в лекційних та інших кабінетах, а також перевірили шляхи евакуації людей з будівлі у разі виникнення пожежі.

На кожному поверсі перевірені первинні засоби пожежогасіння та пожежні крани.  Перевірена наявність найближчих джерел водопостачання, які знаходяться поруч з будівлею.

Також, в навчальному закладі була перевірена  система протипожежного захисту, в яку входять система пожежної сигналізації та оповіщення. Дана система відіграє велику роль у ранньому сповіщенні людей про виникнення займання.

 «Зокрема, з метою підвищення безпеки у місцях перебування дітей та студентської молоді в навчальних закладах ми вживаємо багато заходів, які зобов’язують постійно проводити роз’яснювальну роботу з учнями, студентами, працівниками навчальних закладів та батьківською громадськістю щодо правил поведінки у випадку виникнення пожежі та будь якої іншої надзвичайної ситуації», — роз’яснив присутнім заступник начальника Дніпровського міського управління Сергій Старостенко.

Під час сьогоднішньої перевірки, вогнеборці звернули увагу на дотримання вимог режимного характеру, які не потребують значних матеріальних затрат.

Отож, під час проведення першого дня перевірки Дніпровського факультету Київського національного університету культури і мистецтва виявлені наступні порушення:

  • захаращені шляхи евакуації (будівельні матеріали та сторонні речі заважають вільній евакуації людей);
  • на вікнах лекційних аудиторій встановлені металеві грати, які не розкриваються не те розсуваються;
  • деякі вогнегасники які знаходяться в приміщеннях не пройшли плановий технічний огляд.

Перевірка триває.

При завершенні планової перевірки, рятувальники обов’язково проведуть додаткову інформаційно-роз’яснювальну роботу з керівництвом та персоналом навчального закладу, щодо алгоритму дій у разі виникнення пожежі.

Для довідки:

На території міста Дніпро знаходяться: 25 – вищих навчальних закладів; 14 — професійно-технічних освітніх закладів; 22 – коледжу; 93 – гуртожитка. На даний час, стосовно вищих навчальних закладів підготовлено 150 адміністративних актів та 11 справ знаходиться на судовому розгляді. 

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області

06.12.2019