ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Одно общежитие и сразу 7 неправосудных решений Индустриального райсудаУ Дніпрі прокуратурою вживаються заходи щодо повернення майна, яке незаконно вибуло з комунальної власності

         Прокуратурою Дніпропетровської області у поточному році оскаржено 7 неправосудних судових рішень Індустріального районного суду м. Дніпропетровська, якими за фізичними особами визнавалось право власності на квартири в житловому будинку (гуртожитку), що знаходиться на вул. Сагайдачного у м. Дніпрі, вартістю близько 1 млн грн.

Так, фізичні особи звернулись до вказаного суду з позовами про визнання права власності на квартири в гуртожитку, посилаючись на те, що міською радою їм відмовлено у приватизації спірних житлових приміщень.

Прокуратурою встановлено, що вказаний житловий будинок (гуртожиток) в 2009 році переданий до комунальної власності територіальної громади міста.

Проте, позивачами у позаприватизаційний спосіб, без рішення компетентного органу, набуто право власності за рішеннями суду на квартири комунальної форми власності. Деякі з них навіть не зверталися до компетентного органу для приватизації майна та одразу, після державної реєстрації права власності на майно на підставі оскаржуваного судового рішення, відчужили його на користь третіх осіб.

На даний час Дніпровський апеляційний суд, підтримавши позицію прокуратури, скасував 3 незаконних судових рішень та відмовив позивачам у задоволенні позовів у повному обсязі.

Наразі прокуратурою вживаються заходи щодо повернення майна до комунальної власності міста.

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

29.12.2019