ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Мэр Днепра всё еще надеется, что медицинскую отрасль будут финансировать из госбюджетаБорис Філатов: Поки держава недофінансовує медичну галузь, місто підставляє лікарням плече

Как сообщила пресс-служба мэрии Днепра:

У лікарнях Дніпра є близько сотні рентгенодіагностичних апаратів, однак деякі з них працюють уже майже пів століття. Водночас нині Державна інспекція ядерного регулювання України забороняє плівкові флюорографи. Тож місто поступово замінюватиме це устаткування. Наприкінці минулого року коштом міського бюджету у лікарню № 16 придбали цифровий рентгенодіагностичний апарат. Вартість сучасного приладу італійського виробництва становить 3,5 млн грн.

«Поки держава недофінансовує медичну галузь, є нестача субвенції, місто підставляє лікарням плече. І хоча ми не зобов’язані цього робити, лише на один заклад, де ми зараз знаходимося, ми виділили близько 20 млн грн. Адже це – здоров’я та життя містян. Ми і надалі допомагатимемо нашим лікувальним закладам, продовжуватимемо фінансування – незалежно від того, як держава виконуватиме, я вважаю, своє конституційне та інституціональне зобов’язання щодо охорони здоров’я», – заявив міський голова Дніпра Борис Філатов 23 січня під час відвідин лікарні № 16.

Новий апарат повністю заміняє функції рентгена і флюорографа, котрі стоять тут ще з середини 80-х років минулого століття. Він не лише виключає використання плівки, а й у понад удвічі збільшує кількість проведення досліджень. Після того, як будуть отримані необхідні документи на використання обладнання, за добу можна буде обстежувати близько 150 пацієнтів.

24.01.2020