ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

На ремонте одной школы в Днепре можно украсть 7 миллионов гривенУ Дніпрі СБУ викрила багатомільйонну оборудку з привласнення бюджетних коштів

Об этой странной истории «Горожанин» уже писал в материале Бизнес-скандал с бюджетным оттенком. Почему 144-я школа города входит в зиму с недокрашенным фасадом и закончатся ли в этом году ремонты в других школах Днепра?

Теперь схемой заинтересовались в СБУ:

Служба безпеки України викрила у Дніпрі корупційний механізм привласнення бюджетних коштів посадовцями органу місцевого самоврядування під час капітального ремонту комунального закладу освіти.

Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2018 — 2019 років один з департаментів органу місцевого самоврядування Дніпропетровщини провів низку публічних тендерних закупівель з капітального ремонту будівель та благоустрою прилеглої території навчального закладу на загальну суму 49 мільйонів гривень. За версією слідства, перемогу на тендері штучно отримали афілійовані з чиновниками фірми.

Під час здійснення реконструкції та благоустрою об’єкту головні підрядники у звітній документації свідомо дублювали частину виконаних робіт. За попередніми оцінками фахівців, ця оборудка дозволила привласнити майже 7 мільйонів гривень бюджетних коштів, які у подальшому були виведені через фірми-прокладки у тіньовий обіг.

У ході проведених слідчих дій правоохоронці вилучили тендерну документацію, підписані акти виконаних робіт, платіжні доручення та іншу документацію, що свідчить про проведення незаконної оборудки.

У межах розпочатого кримінального провадження за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України проводяться відповідні експертизи для повідомлення про підозру особам, причетним до протиправної схеми.

Викриття зловмисників проводилось під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області.

18.02.2020