ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Днепропетровщина и коронавирус: местные власти запутались в показанияхТри пресс-службы – ДнепрОГА, облсовета и мэрии Днепра – обмениваются колкостями, но приняли ли они хоть какие-то реальные меры профилактики прихода в регион потенциальной эпидемии?

В четверг 27 февраля из ДнепрОГА сообщили, что ситуация полностью под контролем областной власти:

«Є чіткий регіональний план дій – як не допустити проникнення хвороби до регіону та зупинити її, якщо це все ж таки станеться, – наголосив Олександр Бондаренко. – Одна з головних задач – не допустити завезення коронавірусу до області».

В області визначено 4 бригади «швидкої» для надання допомоги та транспортування людей з підозрою на вірус. До лікування таких пацієнтів готові дві госпітальні бази – у Дніпровській міській лікарні №21 та інфекційній лікарні №1 Кривого Рогу. Заклади забезпечені необхідними засобами та ліками для дотримання протиепідемічного режиму, а також ізоляції хворих. Нині в регіоні розглядають можливі локації для обсервації. 

«Інфекційні відділення нині можуть прийняти 300 пацієнтів, а за необхідності оперативно розмістити вдвічі більше хворих на коронавірус. Готуємося приймати і дітей, адже в Європі вже є випадки захворювання малечі», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Валерій Сердюк. 

В пятницу 28 февраля из мэрии Днепра полностью опровергли информацию ДнепрОГА, заявив что 21-я больница не готова принимать пациентов с подозрениями на коронавирус:

28 лютого під час позачергового виконкому ухвалили рішення про перерозподілення 98 млн грн до резервного фонду міського бюджету Дніпра. Ці кошти направлять на вирішення оперативних питань, пов’язаних з коронавірусом, зокрема, закупівлю необхідного медичного обладнання, ліків, спецодягу, а також проведення профілактичних заходів. Мер Дніпра заявив, що майже місяць тому департамент охорони здоров’я Дніпропетровської області визначив 21-шу міську інфекційну лікарню госпітальною базою в разі спалаху коронавірусу. Цей заклад, за словами Бориса Філатова, не має ані медикаментів і захисних костюмів, ані грошей на їх придбання. Обласні чиновники досі не вирішили питання з фінансуванням і не відповідають на листи мерії.

Вечером 28 февраля в публичную дискуссию включился глава Днепропетровского облсовета Олийник:

«І що особливо важливо — створення обсервації – карантинної території для людей, які контактували з хворим, за межами населених пунктів з ізолюванням води, їжі, каналізації від ґрунту і вод, зі спеціально охоронюваним лікарняним режимом. Весь цей комплекс заходів є предметом щоденної роботи обласної влади спільно з керівництвами на місцях. За нашими підрахунками додатково необхідно близько 200 млн гривень на фінансування даної кампанії в області. Не зрозумілими є емоції адміністрації м. Дніпра і нервовість мера з приводу поділу бюджетів. На моє переконання, це загальна проблема і потрібно спільними зусиллями її вирішувати».

А под конец дискуссии выявились разногласия в самой областной власти.

По словам губернатора Бондаренко (27 февраля):
«Ще місяць тому на Дніпропетровщині одними з перших в країні створили протиепідемічну комісію».

А вот по словам главы облсовета Олийника (28 февраля):
«Вчора було створено протиепідемічну комісію».

Эти явные противоречия в официальной публичной информации трех органов региональной власти ничего другого, кроме тревоги об уровне готовности города к угрозе эпидемии, вызвать не могут.

Газета ГОРОЖАНИН

28.02.2020