ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Больницу, которую в рамках реформы планировали закрыть, теперь… ремонтируют

20.01.2011

Как сообщает управление прессы и информации Днепропетровской ОГА:

 

«Доручення Президента щодо ремонту Марганецької міської лікарні знаходяться на особистому контролі Олександра Вілкула, і вже до кінця березня цього року Марганець отримає оновлену лікарню», - зазначив перший заступник облдержадміністрації В’ячеслав Задорожний під час наради з керівництвом міста. Він також наголосив на необхідності чіткого дотримання термінів проведення ремонту та якості робіт. Наступну нараду в лікарні проведе особисто губернатор.

Кошторисна вартість об’єкту становить близько 20 мільйонів гривень. За ініціативи Олександра Вілкула для придбання меблів та медичного інвентарю додатково виділено понад 2 мільйони гривень.

Наразі роботи з реконструкції центральної лікарні міста Марганець виконано на 85%. Зокрема, повністю відновлено м’яку покрівлю та стоки, встановлено пластикові вікна, вхідні та міжкімнатні двері, пластикові труби холодного, гарячого водопостачання та каналізації, оновлено відмостку цокольного поверху та фундаменту будівель. Повністю відновлено зовнішнє освітлення території міської лікарні. Закінчено будівництво естакади для зручного під’їзду машин швидкої допомоги до ургентного приймального відділення, реанімаційного відділення та акушерського стаціонару. Підходять до завершення роботи з облицювання стін маніпуляційних кабінетів та операційних кімнат кахельною плиткою. Закінчується монтаж та відновлення системи електропостачання, вже на 90% замінено щитові.

Всі питання, що стосуються ремонтних робіт, контролюються начальником Придніпровської залізниці Олександром Момотом.

Після реконструкції лікарні в акушерсько-гінекологічному стаціонарному відділенні буде відкрито 6 сучасних палат для сумісного перебування матері та дитини. Крім того, в усі відділення хірургічного корпусу буде під’єднано систему централізованої подачі кисню, а також встановлено сучасну апаратуру в реанімаційному відділенні. Нова медична техніка, зокрема, буде застосовуватися для штучної вентиляції легенів та забезпечуватиме якісний наркоз під час операцій.

В’ячеслав Задорожний підкреслив, що покращення якості медичних послуг – це стратегічний напрямок діяльності обласної влади, який перебуває на особистому контролі Олександра Вілкула. Зокрема, в 2010 році було збільшено майже на чверть фінансування галузі охорони здоров’я, здійснено безпрецедентне оснащення лікувальних закладів сучасною медичною апаратурою, розпочато масштабну програму з реконструкції лікарень та інтернатних оздоровчих закладів, а також дано старт регіональній програмі будівництва безкоштовного житла для лікарів. Реалізацію розпочатих програм буде продовжено і в 2011 році.

Оновлення лікарні дозволить 48-тисячному населенню Марганця своєчасно отримувати якісну медичну допомогу, а також покращить умови роботи лікарів. «Після ремонту в одному корпусі буде знаходитись реанімаційне, хірургічне та акушерсько-гінекологічне відділення. Завдяки цьому лікарі зможуть зекономити дорогоцінний час – не ходитимуть з будівлі в будівлю, а будуть надавати якісну допомогу в одній будівлі», - зазначив головний лікар Марганецької центральної міської лікарні Павло Лук’янченко.

Для проведення ремонту медичного закладу використовуються кошти, надані «Укрзалізницею» та бюджетні кошти.