ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Для днепропетровских предпринимателей: изменения в Налоговом кодексе

14.11.2013

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє:

 

  Зміни до Податкового кодексу України

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє, що 12 листопада 2013 року оприлюднено Закон України від 24.10.2013 №657-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

Більшість норм цього закону наберуть чинності з 1 січня 2014 року. Однак уже з моменту його опублікування (тобто з 12.11.2013) набрали чинності норми, що стосуються трансферного ціноутворення (ст.39 Податкового кодексу України), а також відновлення пільги з ПДВ та акцизного податку із ввезення на митну територію України автомобілів швидкої медичної допомоги (п.25 підрозділу 2 та п.4 підрозділу 5 р.ХХ Податкового кодексу України).

    Свідоцтво платника ПДВ відміняється

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє, що з 1 січня 2014 року свідоцтво платника ПДВ буде відмінено. Інформацію про реєстрацію нового платника ПДВ (або її анулювання) вноситимуть тільки до Реєстру платників податку (п.183.9 ст.183 Податкового кодексу України).

Документально підтвердити статус платника ПДВ можна буде за допомогою витягу з Реєстру платників ПДВ. Дані зміни внесені Законом України від 24.10.2013 №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

 

Податкові різниці у фінансовій звітності

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє, що з 1 січня 2014 року пунктом 46.2 статті 46 Податкового кодексу України передбачено, що в складі фінансової звітності платник податку на прибуток має право зазначати тимчасові та постійні податкові різниці за формою, установленою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику.

 

Що чекає на платників податку на прибуток з 1 січня?

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє, що з 01.01.2014 р. нематеріальні активи з невизначеним строком використання амортизуватимуться від 2 до 10 років. Якщо відповідно до правовстановлюючого документа строк дії права користування нематеріального активу не встановлено, такий строк корисного використання визначається платником податку самостійно, проте не може становити менше ніж два та більше ніж 10 років безперервної експлуатації (пп.145.1.1 п.145.1 ст.145 Податкового кодексу України).

Прострочена заборгованість фізичної або юридичної особи, що не погашена внаслідок недостатності майна зазначеної особи, за умови, що дії кредитора, спрямовані на примусове стягнення майна боржника, не призвели до повного погашення заборгованості, уважатиметься безнадійною заборгованістю.

 

До уваги суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності і перевізників!

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє про зміни в порядку митного оформлення товарів, що переміщуються за процедурою міжнародних дорожніх перевезень у Російській Федерації.

З 12.11.2013 року, в митних органах, які підпорядковуються Центральному митному управлінню Федеральної митної служби Росії, ввезення товарів на митну територію Російської Федерації здійснюється за умови забезпечення заходів гарантування, а саме:

- сплати митних зборів, податків по відношенню до іноземних товарів (грошова застава, гарантія банку, порука або застава майна);

- митного супроводження;

- встановлення маршруту перевезення товарів.

З листопада діють нові максимально-роздрібні ціни на тютюнові вироби

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє про введення з листопада 2013 року нових максимально-роздрібних цін на тютюнові вироби. Ознайомитися з детальним переліком нових цін можна на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України в розділі «Переліки» за адресою: http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/53949.html.

 

Ріелторам на замітку

 

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (ріелтори) незалежно від того укладалися чи не укладалися у звітному періоді цивільно-правові договори про оренду нерухомості, за якими однією із сторін є фізичні особи, зобов’язані надсилати про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації.