ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Днепропетровская ОГА уверена, что вокруг неё - гражданское общество

12.11.2013

Об этом только что доложили из Облгосадминистрации:

В Дніпропетровській області зареєстровано 1659 громадських організацій, з урахуванням благодійних організацій та фондів. Про це повідомила начальник відділу взаємодії з громадськими організаціями департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Скринник під час прес-конференції.

            «В Україні діє Стратегія державної політики підтримки розвитку громадянського суспільства. Відповідний Указ Президент України Віктор Федорович Янукович підписав у березні 2012 року. Такого рівня програмний документ є нововведенням для України, хоча основи державної політики в цій сфері формувалися протягом останніх 12 років. Згідно зі Стратегією в країні повинні бути створені умови для функціонування інститутів громадянського суспільства, удосконалено законодавство», - сказала Світлана Скринник.

Громадські організації виявляють різну активність. Це просвітницька діяльність, збереження атмосфери толерантності, молодіжна політика. Наприклад, зараз в Дніпропетровській області за підтримки губернатора Дмитра Колєснікова йде розробка проекту регіональної Стратегії молодіжної політики. Дніпропетровщина стала першим регіоном України, у якому була розроблена регіональна стратегія молодіжної політики.

Стратегія державної політики підтримки розвитку громадянського суспільства розширює можливості громадян у формуванні державної політики. Шляхом участі та проведення консультацій з громадськістю, конференцій, громадських слухань, круглих столів, електронних консультацій, громадських експертиз, проведення інформаційних кампаній тощо.

Як зазначив голова громадської ради при облдержадміністрації Олексій Лазько, в Дніпропетровській області налагоджені системна комунікація та діалог між громадськістю і владою.

При Дніпропетровській облдержадміністрації створено і функціонує громадська рада, склад якої було затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від
1 березня 2013 року.  До складу громадської ради входять 25 представників інститутів громадянського суспільства. Структура громадської ради складається з 17 профільних комітетів, які утворюються рішенням громадської ради. Громадські ради створені при 22 райдержадміністраціях та 10 виконавчих комітетах міських рад. Громадські ради беруть активну участь в обговоренні важливих питань державної та регіональної політики. Зокрема, громадська рада при облдержадмінітсрації бере участь у колегіях, засіданнях Ради регіонів, відеоконференціях з профільними міністерствами.