ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Днепропетровские газовщики опять не готовы к аварийным ситуациям

13.10.2011

Під час перевірок готовності аварійно-диспетчерських служб ПАТ «Дніпрогаз» та ПАТ «Дніпропетровськгаз» до локалізації та ліквідації аварійних ситуацій на системах газопостачання виявлено 87 порушень вимог охорони праці та промислової безпеки. До адміністративної відповідальності притягнуті 10 посадових осіб. На двох майстрів аварійно-диспетчерських служб направлені подання про їх невідповідність займаним посадам.

Цільові перевірки аварійно-диспетчерських служб спеціалізованих підприємств газового господарства проведені від початку жовтня 2011 року газотехнічними інспекторами територіального управління Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області в рамках планових перевірок підприємств газового господарства та об’єктів систем газопостачання напередодні осінньо-зимового періоду. Відповідні заходи на виконання доручення Кабінету Міністрів України тривають й у інших регіонах України.

Зокрема, як з’ясовано за результатами перевірок у ПАТ «Дніпропетровськгаз», не всі аварійно-диспетчерські служби підприємства в повному обсязі укомплектовані матеріально-технічними засобами для ліквідації аварійних ситуацій: вимагають доукомплектування газоаналізаторами, трасошукачами та зварювальним обладнанням. Працівники не забезпечені вогнестійкім  спецодягом для виконання газонебезпечних робіт. Не забезпечена справним дротовим зв’язком «104» аварійна служба Верхньодніпровського управління експлуатації газового господарства.

Також аварійними службами Дніпропетровськгазу не завжди виконується встановлений норматив часу прибуття на аварійний об’єкт. Виявлено факти, коли аварійно-диспетчерська служба Нікопольського управління виїхала на аварійний об’єкт лише через 35 хвилин після отримання заявки. Не контролюється керівництвом своєчасність виконання аварійних заявок і обсяг робіт у Павлоградському та Верхньодніпровському управліннях експлуатації газового господарства.

Окрім того, при контрольному виклику бригади аварійних служб Нікопольського та Верхньодніпровського управлінь Дніпропетровськгазу показали незадовільні знання вимог «Правил безпеки систем газопостачання України», і, як наслідок, були направлені на позачергову перевірку знань.

У ПАТ «Дніпрогаз» порушуються терміни проведення учбово-тренувальних занять щодо взаємодії служб різного призначення підприємств і населених пунктів. Служба аварійно-відновлювальних робіт підприємства не забезпечена необхідним аварійним запасом запірної арматури, поліетиленових труб та  з’єднувальними елементами газопроводів.

Керівникам спеціалізованих підприємств газового господарства видано приписи щодо усунення цих та інших порушень. Тривають перевірки інших аспектів готовності підприємств газового господарства області та об’єктів систем газопостачання до безпечної роботи в осінньо-зимовий період.

Прес-служба теруправління

 Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області