ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Днепропетровским предпринимателям о новой книге учета доходов-расходов

29.10.2013

Как сообщает ГУ Миндоходов в Днепропетровской области:

 

Все про нову  Книгу обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці  (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність

 

Закриваємо стару книгу

Нагадуємо, що з 18 жовтня  2013 року, підприємцями на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, Книга обліку доходів і витрат ведеться за новою формою, яка значно спрощена, адже в ній зменшено кількість граф та не потрібно більше відображати інформацію про внутрішнє переміщення товару (наказ Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 №481).

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані зареєструвати нові книги обліку доходів та витрат в органі доходів і зборів за місцем своєї реєстрації. Але аби не виникло питань при перевірці, стара книга має бути закрита правильно та зберігатися протягом трьох років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Тож, шановні платники не забудьте підрахувати витрати, доходи і, звісно, вивести чистий дохід!

Електронна книга обліку– податковий сервіс

Сьогодні платники податків мають право самостійно обрати у який спосіб вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга): в паперовій чи електронній формі. Варіант ведення Книги в електронній формі – не лише сучасно та привабливо. При електронній формі ведення Книги значно спрощується здійснення виправлень помилкових записів, не потрібно постійно купувати та зберігати кілограми паперів.

У разі обрання ведення Книги в електронній формі необхідно:

1) отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді;

2) укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом та сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Книгу можна вести після отримання повідомлення про реєстрацію.

Ще одним плюсом ведення Книги в електронному вигляді є можливість виправлення допущених помилок або коригування записів шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

                                

Доходу нема – книга обліку не заповнюється

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат нового зразка, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати. Дані Книги обліку доходів і витрат заповнюються у гривнях з копійками та використовуються для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

У випадку, коли дохід не отримано графи книг не заповнюються.

 

Реєструємо Книгу обліку без помарок

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що при реєстрації  Книги обліку доходів і витрат самозайнята особа та підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги, де обов’язково, на титульному аркуші повинні зазначатися:

- прізвище, ім’я та по батькові,

- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),

- податкова адреса,

- номер та дата свідоцтва про право на здійснення незалежної професійної діяльності (за наявності);

- книга повинна бути прошнурована та пронумерована.

Шановні суб’єкти господарювання будьте уважні при заповненні книги, намагайтеся заповнювати реквізити без помарок. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису, який засвідчується підписом самозайнятої особи чи підприємця на загальній системі оподаткування.

 

Пресс-служба ведомства