ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Насилие в семье? Зовите участкового!

27.08.2010

 

26 – 27 серпня цього року у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбулася робоча зустріч керівників служби дільничних інспекторів міліції з протидії насильству в сім’ї та представників Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
Обговорювалися питання зі сприяння кращому розумінню проблеми насильства в сім’ї дільничними інспекторами міліції, де-стигматизації постраждалих від насильства в сім’ї, кращому розумінню дільничними інспекторами міліції та курсантами власної ролі в попередженні та боротьбі з насильством в сім’ї, а також в ідентифікації та перенаправленні жертв домашнього насильства для подальшої допомоги, посиленню взаємодії між міністерствами та відомствами у протидії насильству в сім’ї.
Заступник Міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк виступив з вітальним словом. 
Ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Олександр Негодченко розповів про важливу роль навчального закладу в підготовці дільничних інспекторів міліції з протидії насильству в сім’ї. Заступник начальника Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ Аркадій Запорожцев проаналізував моніторинг впровадження навчального курсу з протидії насильству в сім’ї, результати апробації та пропозиції до вдосконалення. Національний менеджер проектів Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Тетяна Руденко зауважила про підтримку зусиль українських інституції у протидії насильству в сім’ї. Начальник кафедри адміністративної діяльності ОВС ДДУВС Дмитро Заброда доповів про успішні результати роботи інтерактивної класної кімнати.
Нагадаю, що рік тому за сприяння Координатора проектів ОБСЄ, його фінансової та технічної підтримки, на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбулося відкриття інтерактивної класної кімнати для напрацювання практичних навичок у курсантів, майбутніх працівників міліції громадської безпеки, а також дільничних інспекторів міліції, які проходитимуть перепідготовку на базі університету, з протидії насильству в сім’ї. Інтерактивна класна кімната – це імітація двокімнатної квартири, яка оснащена відеокамерами, мікрофонами та іншим обладнанням, що забезпечують фіксацію, безпосереднє відтворення та можливість збереження рольових ігор, що моделюють факт насильства в сім’ї, та дії дільничних інспекторів міліції під час його припинення. Зображення подій, які відбуваються у даних приміщеннях, передаються на екран, що знаходиться у розташованій поряд навчальній аудиторії, яка додатково обладнана плакатами, що висвітлюють зміст основних документів, якими регламентується діяльність служби дільничних інспекторів міліції з протидії насильству в сім’ї. Для прискорення засвоєння навчального матеріалу були відзняті відеофільми з відтворенням декількох типових ситуацій, що виникають у дільничних інспекторів міліції у процесі припинення насильства у сім’ї. При цьому, для кожного сценарію передбачено два варіанти дій дільничних. Перший – із заздалегідь закладеними помилками (тактичними, процесуальними, термінологічними), а другий – з правильним варіантом дій. За результатами моніторингу якості проведення занять 83% опитаних засвідчили їх високу ефективність та бажання продовжити навчання.
Про підвищення кваліфікації дільничних інспекторів міліції з протидії насильству в сім’ї, досвід нашої області розповів начальник відділу дільничних інспекторів міліції УГБ ГУМВС України в Дніпропетровській області Ігор Внуков.
Зустріч завершилася доповіддю начальника відділу Департаменту громадської безпеки МВС України Валерія Брижика про виконання спільного Наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства внутрішніх справ України службою дільничних інспекторів міліції.

ВЗГ ГУВМС України в Дніпропетровській області