ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Почти готов интернат для глухих детей

21.07.2010

 

Дніпропетровськ, 21 липня 2010 р. Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул особисто проконтролював стан реконструкції «Дніпропетровської загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з порушеннями слуху». Реконструкція цього об’єкту фінансується з обласного бюджету.

На сьогоднішній день стадія готовності об’єкту складає 75%.

До 20 серпня заплановано закінчити усі будівельні роботи, і першого вересня діти розпочнуть навчальний рік в оновленій школі. «Тут будуть створені всі умови для комфортного навчання та проживання, в тому числі – побудований унікальний спеціалізований кабінет з роботи з слухо-зоро-вібраційного сприйняття. Ми робимо все необхідне для того, щоб діти отримували якісні знання та відчували себе впевнено в суспільстві», - зазначив голова облдержадміністрації під час проведення виїзної наради в інтернаті.
Олександр Вілкул наголосив, що діти з обмеженими можливостями потребують особливої уваги з боку влади та громадськості.

«Усі діти, незалежно від своїх фізичних можливостей, вірять у дива, люблять казки та мультики. Але в Україні немає мультфільмів, адаптованих для дітей, які позбавлені можливості чути. Вчора я доручив нашій обласній телерадіокомпанії опрацювати варіант створення таких мультфільмів із сурдоперекладом. Діти, які не чують, повинні мати можливість повноцінно дивитись мультфільми. А наступного року, спільно із Дніпропетровською дитячою кіностудією «Веснянка», ми плануємо втілити у життя унікальний проект. Для дітей з вадами слуху буде створено ряд спеціалізованих мультфільмів і фільмів. В них герої будуть говорити за допомогою мови жестів. У розробці цих мультфільмів і фільмів прийматимуть участь педагоги і діти з цього інтернату», - заявив голова облдержадміністрації під час спілкування із представниками ЗМІ.

ДОВІДКОВО:

Будівлі, у якій розташована  Дніпропетровська спецшкола-інтернат для глухих дітей - понад 110 років.  Тут навчаються 150 дітей з усієї області, які є інвалідами-дитинства ІІІ групи з діагнозом «нейросенсорна глухота». Діти знаходяться в інтернаті на цілодобовому перебуванні.
На реконструкцію обласного комунального закладу освіти «Дніпропетровська загальноосвітня школа-інтернат для дітей з порушеннями слуху» з бюджету області виділено майже 17 млн грн.
Згідно погодженої проектної документації, в інтернаті буде: 17 класів, 2 кабінети інформатики, кабінет фізики, кабінет хімії, кабінет роботи з слухо-зоро-вібраційного сприймання, кабінет адаптації, кабінет індивідуальної роботи, кабінет ритміки, бібліотека, їдальня, актова зала, медичний блок, 16 спалень, 10 роздягалень, душові кімнати, кімната гігієни та інші приміщення.
У Дніпропетровській області функціонують чотири навчальних заклади для дітей з порушенням слуху: Дніпропетровська і Криворізька школи-інтернати для глухих дітей, дитячий будинок для дітей з порушенням слуху у м. Дніпропетровську і Дніпропетровський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр. У цих закладах навчаються 329 дітей.
Загальна кількість дітей із вадами слуху у віці до 21 року в області – 1800. Кожен з них має змогу отримувати якісну освіту на всіх рівнях: у дошкільних, шкільних так вищих навчальних закладах.
 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ