ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Прокуратура Днепропетровской области сама себя похвалила

21.01.2010

По сообщению пресс-службы областного совета:

 

Голова обласної ради Юрій Вілкул та виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Семен Кроль взяли участь у засіданні колегії обласної прокуратури, на якому було розглянуто результати роботи органів прокуратури Дніпропетровщини за 2009 рік.

Підсумовуючи діяльність прокурорських органів у минулому році, прокурор області Михайло Косюта виділив пріоритетні напрямки, серед яких – забезпечення вчасної виплати заробітної плати на підприємствах області, погашення заборгованості по енергоносіях, боротьба з корупцією, охорона навколишнього природного середовища та інші.

За словами прокурора області, особливу увагу було приділено покращенню криміногенної ситуації у регіоні. Спільними зусиллями правоохоронних органів розкрито 92,2% умисних убивств, 91,1% - розбоїв, 95,2% порушень правил безпеки руху.

На 3,1% зменшилася кількість зареєстрованих злочинів у молодіжному середовищі, на 2,2% рецидивної злочинності. Знешкоджені 36 злочинних угруповань, у тому числі 4 злочинні організації.

Торік органами прокуратури області розслідувано та направлено до суду 1677 кримінальних справ, з яких 829 – стосовно злочинів у сфері економіки, 104 – з ознаками корупційних діянь. По виявлених злочинах відшкодовано 50,4% збитків, що складає 79 млн. 100 тис. грн.

Порушено 175 кримінальних справ у сфері заборгованості із заробітної плати, з яких до суду направлено 167, відшкодовано майже 128 млн.грн.

У сфері охорони навколишнього природного середовища за період 2009 року органами прокуратури області порушено 163 кримінальні справи, пред’явлено 439 позовів, внесено 614 приписів та подань, до різних видів відповідальності притягнуто 1058 осіб, відшкодовано 54 млн.грн., у тому числі до бюджету – 29 млн.грн.

Упродовж 2009 року поновлено права понад 11 тис. 750 дітей на гідні умови життя і розвитку, виховання, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист. Внаслідок втручання прокурорів неповнолітнім виплачено 4,8 млн.грн. стипендій, пенсій, аліментів, інших соціальних виплат.

З метою поновлення порушених прав громадян та відшкодування завданих державі збитків органами прокуратури області до судів пред’явлено позовів на загальну суму 323,2 млн.грн., судами задоволено позовів на загальну суму 214,3 млн.грн.

У 2009 році прокурорами вирішено 26,5 тисяч звернень.

Михайло Косюта звернув увагу учасників засідання на неприпустимості необґрунтованого закриття справ, зволікання у розслідуваннях, недостатньої принциповості у прийнятті рішень.

Прокурор області зазначив, що правоохоронні органи повинні бути поза політикою, а в своїй роботі більше уваги приділяти захисту прав громадян та держави.

На колегії було заслухано прокурорів м. Дніпропетровська, Кривого Рогу, П’ятихатського району, а також розроблено та ухвалено заходи щодо покращення роботи органів прокуратури з наглядової діяльності та слідства, взаємодії між правоохоронними, контролюючими та органами місцевої влади.

У свою чергу Юрій Вілкул та Семен Кроль висловили вдячність працівникам органів прокуратури за високий професійний рівень та відповідальність, підтвердженням яких є проведений на Дніпропетровщині без порушень перший тур президентських виборів.

„У нас із вами загальні пріоритети - забезпечити гідний рівень життя наших земляків і їхню правову захищеність. Ми готові завжди сприяти діяльності прокуратури, разом з органами правопорядку вирішуючи відповідальні завдання по захисту прав громадян, їхньої віри в закон і торжество справедливості”, - наголосив голова обласної ради.

 

Источник: Облсовет