ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Семейных врачей катастрофически не хватает, но среди них уже выбрали лучших

12.10.2011

По сообщению управления информации и прессы ОГА:

 

За підтримки голови облдержадміністрації Олександра Вілкула на Дніпропетровщині пройшов фінал обласного конкурсу серед лікарів загальної практики-сімейної медицини. У заході також взяли участь голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, заступники голови обласної ради Андрій Шипко та Володимир Павлов, начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

Лікарі, які посіли три перших місця, отримали від Олександра Вілкула цінні подарунки: за перше місце – автомобіль, за друге місце – ноутбук, за третє місце – багатофункціональний пристрій (ксерокс та принтер). Перше місце посіла Ольга Дрига з Дніпропетровської центральної районної лікарні, друге – Ірина Горьова, яка працює сімейним лікарем у Синельниківському районі, та третє місце здобула Олена Герасименко з Дніпродзержинської міської поліклініки №3.

48 лікарів-інтернів, що навчаються за фахом «Загальна практика – сімейна медицина» в Дніпропетровскій державній медичній академії, отримали фонендоскопи як символ лікарської діяльності та електронний варіант книг з практичних навичок у загальнолікарській практиці та формуляр лікарських засобів первинної медико-санітарної допомоги. Усім фіналістам конкурсу вручили книги та диски з електронними екземплярами спеціалізованої літератури. Крім того, відзнаками від обласної державної адміністрації та обласної ради нагороджено 10 кращих сімейних лікарів Дніпропетровської області.

 «Проведення конкурсу на звання кращого сімейного лікаря підвищує професіоналізм медиків області і формує фахівців, які готові вчитися новому і використовувати найсучасніші методики лікування для збереження здоров'я жителів Дніпропетровщини», – наголосив Олександр Вілкул.

Фіналістами стали 9 сімейних лікарів – з Дніпропетровського, Синельниківського, Апостолівського, Межівського, Новомосковського, Верхньодніпровського, Криворізького, Покровського районів та міста Дніпродзержинська. На фінальному етапі конкурсу вони продемонстрували своє вміння надавати невідкладну та спеціалізовану медичну допомогу. Оцінювали змагання фахівці головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, викладачі Дніпропетровської державної медичної академії та представники профспілки працівників охорони здоров’я. Вони оцінювали швидкість та якість надання медичної допомоги.

«Конкурс на звання кращого сімейного лікаря області став традиційним. Такі змагання допомагають сімейним лікарям ділитися досвідом з колегами та удосконалювати свої професійні навички», – підкреслила начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург. Також вона додала, що конкурс на звання кращого сімейного лікаря сприяє зміцненню авторитету лікаря загальної практики – сімейної медицини, його статусу у суспільстві.

Під час заходу губернатор Олександр Вілкул вручив подяку концертмейстеру криворізького культурного центру «Дружба» Сергію Грицишину, який став автором найкращого гімну сімейних лікарів Дніпропетровської області.

 

Довідково:

Обласний конкурс на звання кращого лікаря загальної практики – сімейної медицини складався з двох етапів: протягом серпня-вересня пройшли змагання на рівні лікувально-профілактичних закладів міст та районів. 27 переможців пройшли у фінал. Загалом у конкурсі взяли участь 330 лікарів з усієї області.

З кожним роком на Дніпропетровщині зростає кількість практикуючих сімейних лікарів. Наразі в області працюює 350 лікарів загальної практики – сімейної медицини. Сімейними лікарями обслуговується 23% населення області, у тому числі сільського населення – 87,7%.

У регіоні вже завершена робота по створенню центрів первинної медико-санітарної допомоги. На Дніпропетровщині створено 53 таких центри. Крім того, з початку 2011 року в області відкрито 59 установ сімейної медицини. До кінця цього року мережа амбулаторій сімейної медицини в сільській місцевості збільшиться на 32% (з 173 до 230). Створення центрів первинної медичної допомоги з розгалуженою мережею амбулаторій сімейної медицини забезпечить жителів області якісними, ефективними і, головне, доступними медичними послугами.

Олександр Вілкул поставив завдання перед мерами міст і головами райдержадміністрацій виділити кошти з місцевих бюджетів на підготовку сімейних лікарів. І вже цього року на вирішення даного питання з місцевих бюджетів виділено понад 900 тисяч гривень. Спеціалізацію з сімейної медицини сьогодні отримують 96 лікарів з усієї області, з них 70 - за кошти місцевих бюджетів.

Також на Дніпропетровщині за дорученням губернатора проводяться заходи по залученню молодих фахівців для роботи на селі. Зокрема, розробляються регіональні програми стимулювання медиків, виділяється службове житло. Так, за 2010-2011 року 59 медичних працівників отримали житло. У новобудовах та реконструйованих будинках безкоштовні квартири виділили медикам з Царичанського, Межівського, Софіївського та Синельниківського районів. Ця робота буде продовжена і наступного року.

Для забезпечення ефективної роботи закладів первинної медичної допомоги цьоку року за кошти місцевих бюджетів придбано медикаментів та обладнання на суму близько 4 млн грн. Також було відремонтовано 42 лікувально-профілактичні установи на суму майже 800 тис. грн.

Наступного року для створення ефективної системи закладів первинної медичної допомоги на Дніпропетровщині з державного бюджету заплановано виділення 82 млн грн на придбання медичного обладнання та автотранспорту.