ГАЗЕТА.dp.ua

Субъективно о Днепропетровске:

новости, аналитика, скандалы

Погода
Погода в Днепре

влажность:

давление:

ветер:

Столкнувшись с днепропетровской таможней, канадец отказался от нумизматической коллекции

01.11.2013

Об этом сообщает пресслужба ГУ Миндоходов в области:

 

Не всі речі, які затримуються на кордоні, мають значну, в тому числі і історичну цінність. Так, на митному посту «Дніпропетровськ – аеропорт» Дніпропетровської митниці Міндоходів, після проходження білої смуги «зеленого коридору» під час опитування та огляду затримано громадянина українського походження, в багажі якого виявлено 37 різних монет та                 4 банкноти номіналом у 100 та 20 українських гривень.

Вже під час експертизи виявилося, що жодної цінної монети в колекції немає. Монети, а серед них більшість звичайних монет, іноземного походження та мідних монет Російської імперії, значний час були у використанні - тож банківської вартості, нумізматичної чи історичної цінності не мають. Їх загальна вартість не перевищує 200 українських гривень! Але громадянин Канади навіть не ознайомився з правилом перетину кордону, тож щоб не пропустити свій рейс, всі монети йому довелося залишити на території України, написавши відказну заяву. Хоча, досить було сплатити копійчане мито і монети могли б успішно перетнути кордон.

Тож, громадянам та гостям області важливо пам’ятати, що будь яка річ, якій виповнилося п’ятдесят і більше років, перш ніж перетнути кордон повинна пройти експертизу служби контролю за переміщенням культурних цінностей та отримати відповідний дозвіл.